Поганий врожай: як вберегти плоди — поради черкаської фахівчині

Черкащани звинувачують у поганому врожаї городини та ягід затяжну весну і дощовий початок літа. Фахівчиня дала поради, як уберегти врожай.

Про це розповідає “Суспільне”.

За словами жительки села Руська Поляна Ірини Швед, через холодні ночі й затяжні дощі на городах Черкащини пожовкла капуста, гниє полуниця, а картопля досі не зацвіла.

За інформацією начальника обласного гідрометцентру Віталія Постриганя, у південно-східній частині Черкащини станом на 14 червня випало 15-27 мм, на решті території області — 3-12 мм.

— Критерію значних опадів, які відповідають першому рівню небезпеки, дощі досягли у Смілянському, Уманському та Чигиринському районах. За даними очевидців м. Умань та м. Кам’янка випадав ще й град, — зауважив синоптик.

Така кількість опадів, як цьогоріч, типова для Черкащини, вважає агроном Олександр Воскобойнік, боятися дощів не варто. І ріст рослин, який сповільнили холодні ночі та перепади температур, невдовзі відновиться.

— На встановлення більш літньої температури і стабілізації в плані опадів ми розраховуємо 17-18 червня. Уже найближчими вихідними температурні показники зростуть до 29 градусів вище нуля, —повідомив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань .

Голова Асоціації розвитку інтенсивного садівництва Черкащини Олександр Маценко розповів, що урожайність черешні та фруктів цьогоріч на Черкащині зменшилася удвічі.

За його словами, весняні заморозки та зливи пошкодили і цьогорічний врожай вишні, абрикоси та сливи. А дощова погода спричинила поширення хвороб та шкідників. 

Як уберегти врожай

Провідна ентомологиня відділу фітосанітарного аналізу в ДУ Черкаська обласна фітосанітарна лабораторія Марина Завалій, радить збільшити кількість обробок дерев, щоб отримати більший урожай.

— Якщо не подбати про інтенсивний захист, на великий врожай можна не розраховувати. Тому практично всі сучасні сорти, за винятком деяких стійких до цих хвороб, вимагають інтенсивного захисту. Це обробка фунгіцидами, яка захистить ваш сад від грибкових та бактеріальних захворювань, — розповіла ентомологиня.

За словами Марини Завалій, здебільшого в період підвищеної вологості з’являється парша, борошниста роса, комікоз, фітофтороз. Також атакують плодові у вологу і теплу погоду попелиці та кліщі. Тож фахівчиня радить скористатися також інсектицидами, щоб захистити свій сад. Однак, захищаючи сад за допомогою хімічних препаратів, слід зважати на те, що вони можуть пошкодити зав’язь і є небезпечними для комах-запилювачів.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

коментарі
1 Коментар
  1. ентомологиня
    Больные люди

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *