Віктор Євпак

Поки батьки скаржаться на сардельки у садках, освітяни затягують закупівлю м’яса

Сьогодні о 12:04 мав відбутися аукціон із закупівлі м’яса для дошкільних навчальних закладів міста Черкас. Разом із тим аукціон у зазначений термін не відбувся.

Процедура була заблокована через відсутність відповіді чиновників департаменту на одну із вимог потенційного учасника. Зазначимо, що ця вимога розміщена у системі ще 3-го вересня і на неї чиновники зобов’язані були відповісти протягом 3-х робочих днів. У разі відсутності відповіді у визначений термін закупівля автоматично блокується до моменту розгляду вимоги та надання на неї відповіді. 

Відсутність відповіді у визначений Законом термін є порушенням Закону “Про публічні закупівлі” та тягне за собою адміністративну відповідальність. У випадку такого порушення Державна аудиторська служба за результатами моніторингу вимагає від замовника відміняти закупівлю. 

Відповідь чиновники надали лише сьогодні о 13:30 та перенесли час проведення аукціону на тиждень – до 23 вересня. Після проведення аукціону розгляд пропозицій учасників та укладання угоди може зайняти ще мінімум 10 робочих днів.

Зазначимо, що у вайбер-чаті “Освітні Черкаси”, що модерується керівництвом департаменту освіти, Сергій Воронов неодноразово заявляв про те, що аукціон нібито має відбутися саме сьогодні. Зараз діти у садках отримують замість м’яса сосиски, на що у тому ж чаті наявні десятки зауважень. 

За результатами укладеного договору право на постачання сосисок здобув багаторічний гегемон та монополіст закупівель від департаменту освіти та гуманітарної політики ТОВ “Каштан-плюс”. Відповідно до тендерної пропозиції учасника ТОВ “Каштан-плюс”, воно здійснює постачання до садків продукції ТОВ “Хлібний дім Україна”. Інформацію про відвантаження сосисок підтвердив і директор підприємства ТОВ “Хлібний дім Україна” Сергій Коломієць. ТОВ “Хлібний дім Україна” належить родині депутата місцевої ради від ВО “Батьківщина” Юрію Тренкіну.  Ціна сардельок, відповідно до угоди, складає 103 грн за кілограм. 

Разом з тим у попередній закупівлі м’яса , що відбувалася влітку, Антимонопольний комітет зобов’язав освітян відхилити пропозиції двох підприємств – ТОВ “Каштан плюс” та ТОВ “Хлібний дім Україна” та провести аукціон без їхньої участі. Після цього освітяни відмінили зазначену закупівлі та оголосили нову, зіславшись на виявлені порушення, що неможливо усунути. 

Додамо, що сосиски не постачались до дитячих садків протягом майже півтора року.

Уповноваженим зі здійснення закупівель у департаменті освіти є член ВО “Свобода”, смілянин Максим Сорочан, що є помічником Сергія Воронова як депутата обласної ради. Від коментарів стосовно цієї ситуації посадовець відмовився, зазначивши, що журналіст вичерпав “ліміт адекватного до себе ставлення” та порадив писати офіційний запит.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.