Поліцейські Черкащини пішли в школи, щоб розповісти про відповідальність за хибні замінування

В області поліцейські провели більше 15 батьківських зборів та понад 30 профілактичних зустрічей з учнями шкіл. Правоохоронці роз’яснили, яка відповідальність настає за повідомлення про псевдозамінування.

Про це інформують у пресслужбі ГУНП у Черкаській області.

Черкаські школярі заради скасування навчального процесу та розваги замовляють “мінування” в інтернет-спільноті. Підлітки фільмують на відео, як вибухотехніки й кінологи перевіряють приміщення, й публікують звіт організатору в російському телеграм-чаті. Натомість адміністратори груп обіцяють, що таких дітей ніхто й ніколи їх не розшукає. Проте кіберполіцейські та оперативники викрили вже не одного неповнолітнього, на якого чекає покарання.

Наразі слідчі проводять санкціоновані обшуки за місцями проживання порушників й вилучають ґаджети та комп’ютери із доказами їхньої протиправної діяльності.

Від учора поліцейські ювенальної превенції разом із дільничними офіцерами поліції, поліцейськими офіцерами громад та вибухотехніками організували в усіх навчальних закладах уроки зі школярами з метою роз’яснення про кримінальну та адміністративну відповідальність за неправдиві “мінування”. Вони наголошують на недопустимості участі дітей в телеграм-чатах, які за необізнаності стають учасниками гібридної війни.

– Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху чи інших дій, що загрожують безпеці громадян, відповідно до статті 259 ККУ, караються позбавленням волі від двох до шести років. Якщо об’єктами стали, наприклад, заклади охорони здоров’я, чи школи – від чотирьох до восьми років. Щонайменше, батьки можуть заплатити штраф, коли на них складуть протокол за статтею 184 КУпАП”, – прокоментував начальник ювенальної превенції ГУНП в Черкаській області Євген Карнаушенко.

Нагадаємо, СБУ встановила трьох зловмисників, на замовлення яких «мінували» навчальні заклади, торгові центри та житлові будинки на Черкащині.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *