Поліграф, “газові скандали” та зимове прибирання. Бортник про найактуальніші питання

Засновник «Нової якості» Андрій Бортник розповів про результати експертизи на поліграфі, про використання назви компанії в політичній агітації на місцевих виборах та про «газові» скандали в Черкасах.

Такі теми він порушив учора під час пресконференції в офісі компанії.

Про суд з Радуцьким, результати поліграфу та політичну агітацію 

Андрій Бортник пройшов поліграф у межах судового процесу із депутатом Черкаської міської ради Олександром Радуцьким. Нагадаємо, конфлікт виник через заяву Бортника про вимагання з боку депутата.  

За словами підприємця, експертний центр був призначений судом, щоб не було звинувачень, що він з ним пов’язаний.

Сама процедура тривала близько двох годин, а її результати він отримав нещодавно.

 – Стояли чіткі питання: чи правда, що в мене вимагалися кошти. Питання ставилися: чи вимагав Радуцький десять відсотків – треба було відповісти так чи ні. Далі у питаннях звучали двадцять відсотків і так дійшли до п’ятдесяти. Експертиза підтвердила, що інформація правдива, – розказав він.

Також Бортник процитував висновок експерта:

 – У ході психологічного дослідження з використанням поліграфа виявлені реакції, які з критично високим ступенем вірогідності свідчать про те, що Олександр Радуцький пропонував Бортнику надати грошові кошти за підписання договорів на проведення робіт на прибирання вулиць Черкас, пропонував віддати техніку ЧЕЛУАШ в обмін на 50% акцій та 15% доходу підприємства, – зачитав підприємець.

Андрій Бортник скаржиться, що зараз в ході передвиборчої агітації політики часто використовують тему з «Новою якістю» задля власного піару. Він назвав інформацію, яку вони поширюють, «чорним піаром».

Про відключення будинків від газу 

Окрім того прокоментував і скандали з відключенням газу, через які в Черкасах перекривали дорогу. За словами очільника «Нової якості», у будинках, які обслуговує компанія, відновлення газопостачання відбуається відразу після укладання договорів на обслуговування газових приладів у квартирах.

 – Із початку цього року в 25 будинках, якими ми опікуємося, було відключення газопостачання через аварійні ситуації. На сьогодні частково лишається без газу тільки будинок на Вернигори, 22. Треба конструктивно вирішувати це питання. У всіх багатоквартирках відновлення газопостачання відбулося тільки після того, як мешканці уклали договори на обслуговування газових приладів. Для того, щоб відновити газопостачання, «Черкасигаз» вимагає і договори на обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж. Їх обслуговує наша компанія «Газ-Сервіс», – пояснив Бортник.

За словами підприємця, раніше «Черкасигаз» і відключав будинок від газу, і отримував кошти за його включення. Одне поновлення постачання обходилося в 25 тисяч гривень. 

 – Ми отримали ліцензію. Тепер «Черкасигазу» немає сенсу виключати постачання в цих будинках, бо вони не матимуть з цього економічного зиску, – пояснив Бортник.

За його словами, на Сумгаїтській, 24 відбулася аварійна ситуація:

 – «Черкасигаз» перекрив газ і дав телефонограму, що був витік газу. Це було на ділянці, за яку він відповідає. Щоб запустити газ, треба укласти угоду на обслуговування газових плит. Ми були з бланками договорів вже наступного дня. Можна було все зробити. Проте з’явилися деякі політики, які заявили, що це спроба шантажу. Договори уклали лише після роз’яснювальною роботи, опісля повернувся газ.

Про зимове утримання доріг

Підприємець під час пресконференції прокоментував тему із кримінальними справами щодо утримання доріг минулої зими.

 – Фігурували звинувачення від прокуратури, мовляв, там вкрадено 25 мільйонів. По факту бачимо підозру співробітнику ЖКК. На сьогодні сума вже зменшилася до 900 тисяч гривень. Всі обробки доріг від ожеледиця визнані такими, які справді треба було проводити. Правоохоронці провели допит всіх водіїв, людей, які готують соляні розчини, досліджувалися навіть дані з трекерів. Підтверджено, що роботи були виконані, тому підозру нам не оголошували, – пояснив він.

Бортник повідомив, що конкурс на зимове утримання доріг на сьогодні не оголошений. Щодо цього його підприємство подало скаргу в АМКУ.

 – Такі дії порушують конкурентне законодавство. На роботах, де можуть бути інші надавачі послуг, мають бути проведені конкурси. Не можна просто віддати це комунальному підприємству із формулюванням, що так буде дешевше. Відбувається не дешевше, а гірше. У інших містах є прецеденти, коли комунальні підприємства вимагають повернути кошти, що були спрямовані їм як фінансова підтримка. А це може призвести навіть до банкрутства. Про це варто думати заздалегідь.

*іміджева інформація

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *