У Черкаській області протягом січня-лютого підрахували кількість тварин, що живе в мисливських угіддях.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Центрального лісового офісу.
Цьогоріч таксацію провели шляхом спостереження за тваринами на підгодівельних майданчиках, слідкували за слідами на сніговому покриві. Також використовували тепловізійне обладнання і фотопастки, яких у лісах Черкащини встановлено 65 штук.
Тож, за результатами таксації, нараховано:
- 122 лосі;
- 408 оленів благородних;
- 1334 олені плямисті;
- 125 ланей;
- 9273 козулі європейські;
- 206 муфлонів;
- 2560 кабанів;
- 37785 зайців-русаків;
У лісовому офісі зазначають, що копитних тварин в лісах області стало більше. Наприклад, минулоріч чисельність лося становила 96 голів, цьогоріч – 122. Оленів благородних стало майже вдвічі більше, у 2022 році їх було 224, цьогоріч- 408. Майже на сімсот особин збільшилась чисельність кабана, порівняно з 2022 роком.
Зросла також чисельність зайця-русака, борсука, лисиці.
Лань європейську у мисливських угіддях Черкащини почали розводити не так давно і її популяція з кожним роком зростає. Муфлони у Черкаській області мешкають тільки в угіддях вольєрного типу.
За результатами таксації визначено, що кількість тварин в лісах Черкаської області – в межах оптимальної чисельності, а по окремих мисливських угіддях і перевищує оптимальний рівень.
“Це свідчить про якісне ведення мисливського господарства. Також на збільшення популяції тварин позитивно впливає заборона на відвідування лісу, які діє на час воєнного стану”, – пояснили в Центральному лісовому офісі.
Нагадаємо, у черкаському зоопарку змінили час роботи.
Знайомся ближче з командою “18000” – підписуйся на інстаграм @18000_team