Понад 60 % українців донатили для ЗСУ (опитування)

Врегулювали закон, за яким можна бронювати військовозобов'язаних

Фото: Укрінформ

63 % опитаних українців зазначають, що за 2023 рік особисто перераховували гроші волонтерам та благодійним організаціям, які допомагають ЗСУ. 

Такі результати опитування проведеного Фондом “Демократичні інціативи” імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова.

При цьому 46 % перераховували кошти на спеціальний банківський рахунок НБУ для Збройних сил України. Кожен другий респондент – 51 %, допомагав внутрішньо переміщеним особам грошима, одягом, продуктами харчування або іншими речами.

Кожен четвертий українець – 26 % допомагав виготовляти засоби для ЗСУ (наприклад, плетення сіток, ремонт техніки/обладнання, 3D-друк запчастин для дронів). 23 % брали участь у різних доброчинних акціях на підтримку ЗСУ та постраждалих від війни. А 13 % зазначають, що за останні 12 місяців безпосередньо займалися волонтерською роботою в лікуванні та забезпеченні воїнів ЗСУ.

У регіональному розрізі надання фінансової допомоги на користь ЗСУ дещо менше фіксували на Сході та Півдні, але водночас частка тих, хто в різний спосіб допомагає ВПО, на Сході така сама, як і на Заході – 51 %. Найбільша частка місцевого населення, яке особисто займалося волонтерською допомогою в лікуванні та забезпеченні воїнів ЗСУ протягом останнього року – на Сході України – 17 %.

Додамо, опитування тривало з 8 до 15 грудня 2023 року. Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській, Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролює уряд України та на яких не тривають бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою  вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі. Опитано 2019 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %. Водночас додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Також читайте. “18000” у 2023: Більше грошей на ЗСУ, більше розслідувань, більше проєктів.

Читай “18000” у вайбері. Лише головні новини про Черкаси та область

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
1 Коментар
  1. Ни копейки и не собираюсь хватит того что 9 лет незаконно с зарплаты забирают

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *