18000 у 2023: Більше грошей на ЗСУ, більше розслідувань, більше проектів

У 2023 редакція 18000 намагалася зробити і дати якомога більше: розслідувань, проектів, матеріалів, більше коштів на Збройні сили.

Попри об’єктивні складнощі 2023-го видання 18000 продовжувало зростати і розширювати, як своє поле діяльності, так і саму команду.

Ми підсумовуємо рік, що йде, за ключовими напрямками і намагаємося з позитивом дивитися в наступний, 2024-й, який вірогідно буде ще складнішим.

18000 І ВІЙНА

Умань, Черкаси, герої і зрадники

Так, вона всюди, зокрема і в інших пунктах наших підсумків. Але хіба зараз може бути інакше?

Протягом 2023 року 18000 висвітлював весь трагізм війни і її вплив на Черкащину.

28 квітня увійде в історію як один з найбільш трагічних днів в історії області. Зранку того дня російські терористи нанесли удар по багатоповерховому будинку в Умані. Загинули 23 людини, 6 з них – діти.

У той чорний день ми вели хронологію подій. Якщо раптом хтось забув, хто такі росіяни, радимо почитати про наслідки ТУТ.

Наша Анастасія Бут написала про це все дуже сильний матеріал “Частина будинку моментально обвалилася і дітки замовкли”: як Умань оговтується від трагедії?

21 вересня російська ракета прилетіла в самісінький центр Черкас. будівлю готелю в центрі міста. У результаті атаки постраждали 11 людей, 13 евакуювали. Відразу після удару наші кореспонденти вже були на місці і повідомляли про хід подій ТУТ.

Оскільки ми завжди акцентували увагу на напрямку розслідувань, 18000 далі контролює ситуацію з відбудовою зруйнованих об’єктів. Ось ТУТ – відбудова того самого будинку в Умані, ТУТ – реконструкція ліцею в Паланці, зруйнованого в перший день, ТУТ – про виплати після удару по черкаському готелю.

Також і самого початку вторгнення наше видання намагається вести своєрідну книгу пам’яті, розповідаючи історії загиблих героїв.

До прикладу – історія Дмитра Букарьова, який загинув в Оленівці: “Спішив жити, цінував час і мене цьому навчав”, – спогади сестри Дмитра Букарьова, який загинув у Оленівці

На противагу, на жаль, без зрадників теж ніяк: «Работайте братья!» Деталі історії державного зрадника Ільїна, якого затримали у Черкасах

Крім того, у нашому телеграм-каналі можна оперативно дізнаватися про оголошення тривог та відбоїв. Щиро сподіваємося, що наступного року так само оперативно ми повідомимо там про нашу перемогу.

18000 І ЗБОРИ

Зібрано понад 10 млн для війська

Понад 10,1 мільйона гривень зібрали читачі та друзі редакції 18000.

Це загальна сума із початку вторгнення. Якщо ж говорити безпосередньо про 2023-й рік, то наша команда провела чотири великі збори.

Рік 2023-й розпочали із гаслом “Привітай москаля із 23 фєвраля”. Читачі 18000 разом з Вікторією Хамазою зібрали 1,6 мільйона гривень. Були придбані і передані воїнам 14 дронів.

Навесні 18000 та Олександр Скічко зібрали 600 429 гривень за 2 доби після ракетного удару по Умані. Збір називався «Конвертуй злість у донат». Були придбані та передані 5 дронів.

Влітку цього року із Хамазою зібрали 2,05 мільйона гривень під час збору «Знайти і знищити». Половина цієї суми пішла на придбання 10 квадрокоптерів Mavic 3 Fly More Combo та 51 FPV-дрон.

3,5 млн грн зібрали в межах збору «Миколайчик для черкащан» разом з Вікою Хамазою. Зокрема, ми також провели свій другий великий аукціон, в ході якого вдалося зібрати понад 430 тисяч гривень. За ці гроші будуть придбані дрони для черкащан у ЗСУ та евакуаційні автомобілі. На сьогодні процес пошуку і придбання обладнання триває.

Таким чином лише протягом цього року ми з вами зібрали кошти, придбали і передали захисникам 29 дронів типу «Mavic-3» та 51 ударний дрон.

Наша команда дякує всім, хто долучився, і сподівається вже наступного року покращити свої показники.

18000 І “НЕЗЛАМНІ”

10 історій бійців з ампутаціями, які пронизують

Цьогоріч команда 18000 спільно з фотографом Ігорем Єфімовим реалізувала масштабний проект «Незламні», присвячений бійцям з ампутаціями.

Над цим медіапроєктом наша команда працювала кілька місяців. Його результат – це історії 10 бійців, які отримали травми під час бойових дій, наслідком чого стала ампутація.

Ідейна натхненниться проекту, наша Ірина Малюкова каже: цей проєкт про ремонтників, шеф-кухарів, бізнесменів, про тих, хто не був професійним військовим, але проте не вагався стосовно свого рішення ні секунди. Основна ідея — створити таку набаченість серед людей, аби навіть діти не запитували в батьків, чому в когось немає кінцівки, а знали, як багато ці люди зробити для нашої країни та для них особисто.

Усі матеріали можна переглянути ТУТ.

Проект фіналізувала виставка фоторобіт у Черкаському художньому музеї. Вона діятиме до Нового року, тож ви ще встигаєте її відвідати. 

18000 І РОЗСЛІДУВАННЯ

Маєток мера, ворожі агенти в рясах, нелегальні цигарки – та багато іншого

Від першого дня свого існування (а в нас, до речі, скоро день народження), 18000 позиціонував себе, як медіа – один з ключових напрямків якого є розслідування і контроль за можливими витратами бюджетних коштів.

На початку минулого року ми поставили це на паузу, але досить швидко зрозуміли, що від безкарності державним мужам на Черкащині рве дах. У 2023-му в нас було навіть більше таких матеріалів, ніж до великої війни. Пригадаємо ключові із них.

Звісно, першим згадаємо наш найбільш нашумілий матеріал: За що родина міського голови Черкас будує новий маєток на березі Дніпра?

Але він не єдиний. А тому ось ще 13 матеріалів від Артура Чемириса та Ірини Малюкової, які ви маєте прочитати/переглянути, якщо це ще не робили.

18000 Й ІНФОРМАЦІЙНИЙ ТИЛ

Інтерв’ю, політика і трохи крафтового сиру

У 2023-му наше видання продовжували жити і працювати як ЗМІ. Все-таки має бути хоч якась стабільність.

У нас вже традиційно виходили інтерв’ю з ключовими особами регіону. Більше того, наприклад, для керівника поліції Вячеслава Гуріна та прокурора області Ігоря Домущея – це були загалом перші їх повноцінні інтервю, а для нарлепки Роксолани Підласої – перше в’ю з черкаським ЗМІ.

Артур Чемирис вже звично аналізував міський бюджет. Ось ТУТ – перша частина, а ТУТ – друга.

Політичної аналітики в нас стало значно менше. Але вона теж була. ОСЬ, наприклад, історія Анатолія Бондаренка та Антона Яценка. Наскільки нам відомо, до «потилиці» нардепа все ж справа не дійшла.

А ще ми писали про крафтові сири і килими, а ще про ілюстрації з Гаррі Поттером, лампочки і навіть про дукачі ми теж писали. Так, і про зірку ТікТоку з Черкащини в нас сайті теж є. 

Переглянути підсумки 2022-го року від 18000 можна ТУТ.

Команда 18000

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *