Понад 90 % пологів у черкаському перинатальному центрі – партнерські

Вагітна жінка

У Черкаському обласному перинатальному центрі 92-94 % пологів — партнерські.

Про це розповіла керівниця закладу Наталія Лакуста в матеріалі “18000” – Партнерські пологи у Черкасах: вплив на батьківство та подружні стосунки. 

— Через те, що зараз багато чоловіків воюють, то відсоток трохи менший, але все одно маємо переважно партнерські пологи. Ми також надаємо довідку про те, що жінка перебуває у лікарні, потім чоловік може передати її до військової частини й отримати відпустку та прибути на пологи. Проте, коли чоловіки таки не можуть долучитися, то разом із жінкою приходять або її мама, або подруга чи сестра. Раніше, звісно, кількість партнерських пологів була меншою, поки люди не зрозуміли, що це важливо і нормально, – зазначила Наталія Лакуста.

За її словами, перед партнерськими пологами подружжя має пройти обстеження, зокрема, надати свіжу довідку про флюорографію.

— Також потрібно мати змінний, свіжий одяг, чисте взуття. Це потрібно, аби забезпечити максимально можливі стерильні умови в пологовій палаті. Більше нічого не потрібно. Пара не повинна реєструватися чи десь повідомляти про те, що в неї будуть партнерські пологи. У відділенні, де жінки перебувають до моменту пологів, чоловіки бути не можуть, оскільки для цього немає відповідних умов. Тож, коли майбутню маму переводять у пологовий зал, вона повідомляє чоловіка про це, і той приїжджає на самі пологи. Уже після них партнер може перебувати разом із жінкою весь час у палаті та допомагати жінці. Єдине що – жінки мають лікарняну постіль та годування, чоловіки – ні, – пояснила лікарка.

На думку Наталії Лакусти, у партнерських пологах немає недоліків, натомість переваг багато:

— Я бачу в цьому тільки позитив. Чому? Тому що жінка перебуває не тільки в оточенні чужих та незнайомих людей, але поряд є і близька людина. Крім того, під час пологів жінка може відчувати хвилювання, переживати, не розуміти, що відбувається або забувати щось, то деякі чоловіки дуже добре вміють заспокоювати й допомагають жінкам, – поділилася досвідом Наталія Лакуста.

Також читайте: Як із викликами війни справляються черкаські сім’ї, в яких мамин догляд дитині потрібен 24/7?

Втомився читати лише сумні новини? Підписуйся на інстаграм “18000” – місце, де ділимося надихаючими історіями черкащан та рекомендаціями від нашої команди

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *