Понад половина українців категорично проти передачі Донбасу росії в обмін на безпеку, – опитування КМІС

Опитування

Як ставляться українці до поступок територіями. Фото: Depositphotos

52 % опитаних українців вважають категорично неприйнятним передати під контроль росії весь Донбас в обмін на гарантії безпеки.

Такі результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Водночас готові поступитися територіями – 40 % опитаних (хоча з них більшість визнають, що це є складною умовою). Ще 7 % не змогли визначитися зі своєю думкою.

Як зазначають на сайті КМІС, у середині січня 2026 року показники були майже ідентичні, тобто протягом двох останніх тижнів січня попри масштабні обстріли та проблеми з електро‐ та теплопостачанням підтримка такої вимоги до миру не зросла.

Також додають, що серед жителів Києва 59 % опитаних вважають таку умову категорично неприйнятною. Готові прийняти – 31 %.

Ситуація в інших регіонах країни: на Заході 57 % категорично відкидають ідею поступитися територіями росії і 38 % готові прийняти таку пропозицію, у Центрі / Півночі (без Києва) – 49 % і 42 %, на Півдні – 49 % і 44 %, на Сході – 50 % і 39 %, відповідно.

Додамо, упродовж 23–29 січня 2026 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки, де, серед іншого, були запитання, пов’язані із війною та миром. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України, що підконтрольні уряду, опитали 1003 респонденти. Опитування відбувалося з дорослими громадянами України.

Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн‐ефекту 1,3) не перевищувала 4,1 %. Водночас для запитання про ставлення до передачі Донбасу під контроль росії в обмін на гарантії безпеки проводився експеримент, де половині респондентів (тобто близько 500) ставилося звичайне пряме запитання (наскільки це прийнятно для респондента), а іншій половині – методом «задуманого знайомого». Тому для цього запитання похибка не перевищує 5,8 %.

Читайте більше черкаських новин – важливі події для громади. Знайомся з командою «18000» в інстаграм @18000_team

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини