Понад сотню черкащан подали заяву на пільгове отримання житла (ВІДЕО)

140 черкащан за останні два дні подали заяву на отримання житла за програмою державного пільгового кредитування для внутрішньо переміщених осіб та учасників операції Об’єднаних сил.

Про це розповідають у сюжеті “Ua: Черкаси“.

За словами директора Черкаського регіонального управління держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву Олександра Паливода, прийом заявок для участі у програмі стартував 3-го грудня і завершився 5-го грудня о 18:00. Відповідний документ ухвалили на засіданні уряду 27 листопада.

За два дні отримати житло за цієї програмою виявили бажання 140 людей.

– І фізично громадяни приходять подають, і в електронному вигляді надсилають на електронну скриньку нашого сайту. Фактично наразі відбувається формування певного реєстру громадян по категоріях, які б могли скористатися даним видом кредиту, – розповідає фахівчиня Черкаського регіонального управління держфонду сприяння молодіжному житловому будівництву Тетяна Бакірова.

Згідно зі змінами до Закону України “Про Держбюджет-2019”, для придбання житла для внутрішньо переміщених осіб народні депутати передбачили 100 млн гривень, стільки ж для учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил. За умовами програми, люди мають сплачувати за кредитом три відсотки річних.

– Кредит надається на 94% від вартості об’єкта купівлі. Це окрема квартира або будинок. 6% людина повинна сплатити своїми коштами. Плюс перевищення по площі. Якщо їй передбачено за нормами 31, 5 кв. м, а вона бере 40 кв. м., то різницю вона повинна доплатити, – пояснює Олександр Паливода.

Нині в області у черзі на отримання житла за державними програми – 393 особи. Торік за гроші бюджету придбали вісім квартир. Скільки коштів спрямують на придбання житла за програмою пільгового кредитування для Черкащини поки невідомо. Подані заяви опрацюють наступного тижня, з 9-го грудня.

Зі слів Першого заступника міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Антона Колумбета, грошей для забезпечення житлом усіх людей цих категорії в держбюджеті немає.

– Іпотечне кредитування можна запустити і почати діалог з іноземними донорами, які вже давно кажуть, що ми готові до цієї співпраці. Тому, що іпотека це вирішення проблеми у більшості країн, які страждають від конфлікту , інколи це стихійні лиха, наприклад. Ми вже бачимо, я так розумію, що їх буде більше, ніж є фінансування. І так далі, але це абсолютно не означає, що всі ці люди залишаться десь за бортом. Є електронні реєстри і я думаю, що після того, як ми на наступний рік доведемо ефективність цього інструменту, набір буде постійний, – розповідає Антон Колумбет.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *