Попри зростання тарифу, комунальники запевняють, що черкащани платитимуть менше

НКРЕКП постановила перерахувати вартість тепла, що постачає КП “Черкаситеплокомуненерго”. Згідно із постановою від 14 січня 2020 року, вартість за 1 Гкал має зрости на 61 грн, проте у коментарі “18000” директор комунального підприємства Павло Карась пояснює, що для споживачів тепла, його вартість зменшується. 

Так, за словами Павла Карася, незважаючи на те, що вартість 1 Гкал зросла із 1321, 80 грн до 1382, 83 грн, люди платитимуть у середньому на 12% менше.

– Парадокс ситуації в тому, що люди платитимуть менше. Тариф зріс на 3%, але в платіжках люди отримають орієнтовно на 12% менше у зв’язку з двоставковістю тарифу, – зазначив Карась.

Двоставковість тарифу директор комунального підприємства пояснив існуванням двох його частин: умовно-постійної, до якої належать витрати, що не залежать від кількості виробленого на котельнях тепла, та умовно-змінної. 

– Зарплатня працівників, технічне обслуговування обладнання, ремонти є умовно-постійними витратами. Наприклад, у зв’язку з теплою зимою в цьому році ми виробляємо менше тепла, ніж виробляли у минулому, але витрати однакові. Тому ці витрати мешканці сплачуватимуть протягом року залежно від енергоефективності свого будинку. Усе відповідно до норм теплового навантаження на житловий будинок, – пояснив Карась. 

Також він додав, що чим економічнішим за минулий період був будинок, тим меншу платіжку отримають його мешканці. 

– Якщо будинок споживав минулі роки меншу кількість тепла, то в нього норма теплового навантаження менша, а тому він платитиме меншу частину умовно-постійної частини тарифу, – зазначив Карась. – Натомість у  будинках, що менш енергозаощадливі, вартість може підвищитися. Цей тариф більш справедливий для тих, хто робив у своєму будинку термомодернізацію, адже чим більш він утеплений, тим меншою буде платня за умовно-постійну частину. 

Натомість днями прем’єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що Черкаси не увійшли до списку міст, в яких проводитимуть перерахунок платіжок.

Нагадаємо, на засіданні міськради, що відбулося у грудні, мер Черкас Анатолій Бондаренко заявляв, що вже у січні містяни отримають знижені платіжки за тепло. Усе завдяки тому, що 24 грудня Кабмін дав можливість теплогенеруючим підприємствам знижувати тарифи залежно від ринкових цін на газ.

Попри обіцянки “знижених” платіжок у січні черкащани не отримали. За даними, що є в департаменті житлово-комунального комплексу, ані ТЕЦ, ані “Черкаситеплокомуненерго” не подали документів на зниження тарифу за тепло. 

коментарі
1 Коментар
  1. А чому на О. Данченка тариф на опалення 1606.05? Можете пояснити?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *