Правопис нової редакції не скасували

Фото: Oleksandr Grekhov

Шостий апеляційний адміністративний суд 11 травня задовольнив скаргу Кабінету міністрів щодо рішення Окружного адміністративного суду Києва, який визнав протиправною постанову уряду про нову редакцію українського правопису.

Про це повідомляє Hromadske з посиланням на адвоката Дмитра Ільченка, який є представником позивача у цій справі.

Позивачами були громадська організація “Правова держава” та херсонська школярка. Апеляційну скаргу подало Міністерство освіти та науки.

Поки що мотивувальної частини рішення немає. Під час засідання представники Кабінету міністрів наполягали на тому, що рішення уряду щодо нового правопису не порушує права позивача.

Як раніше розповідав сам Ільченка, позов направили “для захисту української мови від її спотворення на користь регіональних діалектів”. Адвокат заявив, що підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис. Мовляв, це не є його компетенцією.

Зі слів Ільченка, рішення суду могло стати підставою для суспільної дискусії щодо того, якою є нормативна українська мова і як саме говорять українці.

Нагадаємо, нову редакцію “Українського правопису” було опубліковано на офіційних сайтах Міністерства освіти і науки та Національної академії наук 3 червня 2019 року – відтоді її рекомендовано застосовувати в усній мові та письмі.

Згідно з новаціями, нормою стало говорити й писати “проєкт” і “траєкторія”, “ефір” або “етер”. Українцям розширили можливість вживання фемінітивів, а також дозволили написання без дефісу таких слів, як “експрезидент” та “віцепрем’єр”.

Окружний адміністративний суд Києва 28 січня скасував постанову Кабінету міністрів, якою у 2019 році ухвалили нову редакцію українського правопису.

Згодом Кабінет міністрів звернувся до апеляційних інстанцій і оскаржив рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо скасування нової редакції “Українського правопису”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.