Представникам ОТГ Черкащини розповіли про хід проведення земельної реформи

У Черкасах обговорили проведення земельної реформи, порядок проведення земельних торгів, механізм розпорядження землями сільськогосподарського призначення територіальними громадами.

Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.

За словами заступника голови Черкаської ОДА Романа Карманніка, важливо комунікувати з відповідальними фахівцями на місцях, оскільки органи місцевого самоврядування ще не мають досвіду розпорядження землями призначення за межами населеного пункту. Тому такі наради мають стати регулярними.

Як відомо, в Україні відновило роботу Міністерство аграрної політики, а Держгеокадастр  переходить у його підпорядкування. Відповідно розпочате реформування територіальних підрозділів Держгеокадастрів.

За його словами начальника головного Управління Держгеокадастру у Черкаській області Ігоря Віштака, земельна реформа – одна із найважливіших для аграрної країни. Вона передбачає:

  • децентралізацію – державні землі переходять у повноцінне розпорядження громад;
  • дерегуляцію землеустрою – спрощення та поліпшення процедур у сфері земельних відносин;
  • поступове відкриття ринку землі та провадження переважного права – у орендаря з’явиться переважне право на придбання земельних ділянок;
  • просторове планування – комплексне планування територій громад та створення умов для інвестицій;
  • прозорість системи – забезпечення публічності та відкритості інформації про землю та ресурси;
  • електронні земельні торги – чесний та відкритий спосіб торгів на аукціонах;
  • подолання корупції та земельного рейдерства.

ГУ Держгеокадастру в області вже передано 130 тисяч гектарів землі державної власності с/г призначення територіальним громадам області. Проте значна частина ділянок все ще перебуває у державній власності через те, що органи місцевого самоврядування не перереєстрували її.

Нині Держгеокадастр реформується із розпорядчої у сервісну службу. Однак функція контролю за використанням та охороною земель залишається за Держгеокадастром. У районах Черкащини відділи кадастру ліквідовуються. Однак важливо, що в районах залишається вагомий фонд паперової документації.  Тому попередньо є рішення залишити по три земельні спеціалісти в районах за старим адмінустроєм. А в новоутворених районах – по п’ять фахівців. Також по області будуть працювати 25 інспекторів відділу контролю за використанням та охороною земель. Тому у територіальних громадах мають бути створені або ж доукомплектовані відповідні земельні відділи, – наголошує Ігор Віштак.

Також розмежувати остаточно повноваження між органами місцевого самоврядування та Держгеокадастром має законопроєкт № 2194.  Документ удосконалює систему управління та дерегуляції у сфері земельних відносин. Він передбачає передачу державних сільгоспземель у комунальну власність, а функцій контролю в земельній сфері – місцевим органам влади. Водночас проєкт № 2194 спрямований на дерегуляцію землеустрою та усунення корупційних ризиків у земельній сфері.

За словами Віштака, органи місцевого самоврядування мають не забувати, що відповідальні за земельну політику в громадах.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *