Президент підписав закон, який збиратиме резервістів у “особливий період”

Фото: “Українська правда”

Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який дозволяє збір резервістів в особливий період без оголошення мобілізації. 

Про це йдеться на офіційному сайті глави держави.

“Це дасть змогу оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, чим суттєво підвищити їхню боєздатність під час військової агресії, що стрімко наростає, а також швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони та вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці”, – зазначають у пресслужбі Зеленського.

В “особливий період” на військову службу призиватимуть громадян, які уклали контракти про проходження служби у військовому резерві та/або зараховані до військового оперативного резерву. Рішення про проведення такого призову ухвалюватиме Верховний Головнокомандувач ЗСУ за поданням Головнокомандувача ЗСУ.

На громадян, яких призиватимуть із числа резервістів у “особливий період”, поширюватимуться ті самі трудові, соціально-правові та освітні гарантії, які передбачені для мобілізованих осіб. Зокрема, закріплюються гарантії у сприянні працевлаштуванню для молодих людей протягом шести місяців після припинення такої служби.

Також підписаний президентом закон реформує систему військового обліку та діяльність місцевих органів військового управління. Передбачається створення на базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Також запроваджується кримінальна відповідальність за ухилення від призову в особливий період, від військового обліку або навчальних зборів.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.