Прилад для розпізнавання присутності людей у кімнатах створюють черкаські програмісти

Команда молодих ІТ спеціалістів із Черкас створила розробку, яка допоможе безперешкодно знаходити й бронювати кімнати для переговорів. 

“Букінг мітинг-рум” – розробка фахівців у сфері цифрової електроніки, менторів “Masters Academy”. ІТ команда створила пристрій, який дозволить безперешкодно знаходити й бронювати кімнати для переговорів. 

Такий прилад працює на основі штучного інтелекту, який відстежуватиме присутність людей у приміщенні з високою точністю та частотою.

– У нашої команди виникла така ідея, тому що ми працюємо в коворкінгу. Бувають ситуації, коли “переговорні” зайняті, а люди, чекаючи, втрачають час. Так ми вирішили моніторити присутність у приміщенні, – розповідає програміст Андрій Проценко.

Лідер команди Олександр Гавука зазначає, що проєкт має свій еволюційний шлях. Спочатку розробка була на етапі звичайного датчика руху. Але творці вирішили, що його чутливості й точності недостатньо. Спробою удосконалення став ультразвуковий датчик відстані, але він створював зайві шуми.

– Після цих експериментів ми трохи розчарувалися. Почали думати, що це неможливо. Проте не втрачали ентузіазму, і це перейшло більше в спортивний інтерес. Спробували експериментувати з нейронними мережами, що для мене було новим, – додає Олександр Гавука.

Протестувавши попередні версії девайсу, ментори змогли усунути проблеми й готувати якісний проєкт. Девайс розроблено за такими критеріями: надійність, доступність, мобільність і захищеність інформації. Зараз триває оптимізація чутливості, точності та швидкості роботи продукту. Дотримання балансу між простими алгоритмами опрацювання зображень і нейронними мережами.

ІТ-продукт оснащений камерою з ширококутним об’єктивом і потужним мікроконтролером. Розробники подбали про зовнішній вигляд девайсу: корпус гармонійно поєднується з більшістю інтер’єрів, а сам прилад невеликого розміру. До того ж він має USB-порт, за допомогою якого можна підключити живлення з будь-якого зарядного пристрою.

Оскільки проєкт ще в розробці, програмісти планують підключити телеграм бот. Таким чином спростити перевірку статусу й бронювання мітинг-руму. Також удосконалити корпус.

– Проєкт на стадії тестування. Маємо ідею нового способу перевірки присутності. Це пришвидшить удосконалення якості спрацювань. Зараз проєкт готовий на 70%, – говорить ІТ фахівець Олександр Гавука.

Програмісти не виключають можливості просування проєкту після завершення його розробки. Можливо, скоро черкаські офіси зможуть користуватися зручним девайсом бронювання мітинг-румів. 

***

Masters Academy – освітній благодійний проект, створений IT-командою Master of Code Team. У межах проекту ментори проводять курси з різних технічних напрямків. А головною метою є створення позитивного впливу на місто: корисні для суспільства випускні роботи студентів, підтримка ІТ-спільноти, благодійна допомога обраному проєкту. 

Зараз в Masters Academy відкрита реєстрація на новий сезон курсів. Приєднатись і дізнатись більше можна за посиланням: https://bit.ly/32P1Rhu

 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП
коментарі
5 Коментарів
  1. 😂😂😂 Я 4 года как спаял такие коробочки дома.. Включают свет, считают количество, реагируют на тепло, движение холодных предметов.. Мозгов не нужно, паяльник и ближайший радиомагазин, и все.. Айтишники 😂😂😂

    1. Дуже добре що ви знайшли рішення яке задовільняє ваші потреби 🙂
      Проте, наший гаджет розроблявся трішки для іншої задачі, а саме визначення присутності, а не руху.
      Звичайними датчиками руху це вирішується значно складніше.
      В результаті ми відмовилися від усіх датчиків і замінили їх однією камерою, також
      нейронна мережа яка навчена розпізнавати силуети людей, знаходиться в пам’яті мікроконтролера, аналізує чорно-біле фото 96×96 пікселів яке отримує з камери та повертає результат(ймовірність присутності або відсутності людей). Таке рішення дозволяє нам аналізувати пікселі та визначати присутність без потреби відсилати дані на аналіз в сторонні сервіси.

      1. А датчик присутності не пробували. щось типу https://3d-diy.ru/wiki/arduino-datchiki/infrakrasnyj-datchik-dvizheniya-hc-sr501/

    2. Це ж програмісти)))) їм нада спочатку сворити проблему а потім з нею боротися. ESP32….нейронна мережа…. Я раніше на majordomo для виявлення людини в кімнаті обходився звичайним ардуіновським дачиком руху і герконом. Але всерівно молодці що таке зробили.

  2. А чому не запитати “Коли звільниться кімната?” Ви просканували кімнату,ок, вона зайнята. Ви пілши шукати далі…..а через 5 хв. вона вільна.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *