Привіт, я з криміналом: кого з кандидатів у депутати підозрюють у розкраданнях бюджетних коштів

25 жовтня відбудуться чергові місцеві вибори. За статус депутата Черкаської міської ради позмагається багато відомих і маловідомих кандидатів. Хтось із досвідом муніципального управління, хтось – із бізнесу, хтось – із бюджетної сфери, є і безробітні. Та окремо хочеться виділити категорію людей, що нині перебувають під слідством за розтрату бюджетних коштів або ж шахрайство чи зловживання службовим становищем. Проти них порушені кримінальні справи, в яких вони вже мають статус або ж підозрюваних, або ж обвинувачених.

Звичайно, у нашій державі діє презумпція невинуватості й правоохоронцям ще варто довести вину окремих осіб та їхню причетність до того чи іншого злочину. Втім, здавна в Україні, зокрема і на Черкащині, повелося в усіх неприємних ситуаціях звинувачувати слідчі органи у “політичному” замовленні, а мандат депутата якненайкраще може підтверджувати саме ці “замовлення”. Крім того, клопіткий процес освоєння мільярдів гривень видаткової частини місцевого бюджету також не може бути поза увагою правоохоронної системи.

Почнемо наше дослідження партій відповідно до електоральних симпатій місцевих виборців. Тобто відповідно до оприлюдненого не так давно дослідження групи “Рейтинг”.

Сергій Колесніченко та Анатолій Бондаренко

Отже, у партії “За майбутнє”, лідером якої у Черкасах є міський голова Анатолій Бондаренко під слідством на сьогодні перебуває 7 номер виборчого списку Сергій Колесніченко, афілейовані з яким компанії за останні роки освоїли понад 140 млн гривень місцевого бюджету. Переважно напрям роботи цих підприємств пов’язаний із виконанням дорожніх робіт, а також ремонтом тротуарів. “Плитка – це нормально” – як говорив міський голова, так само можна нормально сприймати і підозру, вручену кандидату за розтрату бюджетних коштів, виділених на ремонт вулиць міста у розмірі 1,5 млн гривень. У цій справі підозри вручені також колишньому керівнику департаменту ЖКК Сергію Танюку, його заступнику Олексію Шкіньову, а також батькові кандидата – Василю Колесніченку. Справа перебуває на розгляді в одному із районних судів міста Черкаси.

Ще одного підрядника із списку Анатолія Бондаренка – Ігоря Прокубовського – правоохоронці підозрюють у заволодінні 300 тисячами гривень під час ремонту дошкільних навчальних закладів. Підозра кандидату, що перебуває на 23-му місці виборчого списку, вручена у серпні минулого року. Водночас такий хід справ ніяким чином не вплинув на успіхи Прокубовського у сфері освоєння бюджетних коштів. Нині підприємства, прямо афілейовані з ним, мають 8 угод з місцевими чиновниками, загальною вартістю 7 млн гривень.

Серед списків партії ВО “Батьківщина” також фігурують особи, підозрювані у вчинені зазначених вище злочинів.

Юрій Тренкін

Зокрема, другий номер списку, лідер обласної організації партії Юрій Тренкін перебуває під слідством за можливі махінації із бюджетними платежами, а також присвоєнням бюджетних коштів. Справа стосується оптимізації податкових зобов’язань, шляхом здійснення безтоварних операцій між ТОВ “Хлібний дім Україна” та ТОВ “Промбуд-індустрія”. Останнє підприємство декілька років було фаворитом місцевих чиновників в частині розподілення коштів на ремонт вуличної інфраструктури та встигло освоїти понад 30 млн гривень. Тодішній директор цього підприємства Євген Щербина, також підозрюваний у цій справі, балотується до Черкаської міської ради від цієї ж партії під номером 26 у загальному списку та першим номером у 2-ому виборчому окрузі. Крім того, посадових осіб “Промбуд-індустрії” підозрюють у махінаціях довкола придбання комунального майна, зокрема, будівлі Соснівського СУБу. Втім, у цій справі поки що підозри нікому не висунуті. 

Олексій Мельник

Третій номер виборчого списку ВО “Батьківщина” – Олексій Мельник – також підозрююється у розтраті бюджетних коштів та службовому підроблені. Підозру директор КП “Челуаш” і паралельно чинний депутат отримав за те, що нібито неналежним чином забезпечив нанесення дорожньої розмітки на замовлення підпорядкованого ним комунального підприємства. Підрядник, на думку правоохоронців, не дотримався вимог чинних будівельних норм та стандартів, унаслідок чого бюджету були завдані збитки у сумі 900 тисяч гривень. Справа слухається одним із районних судів Черкас. 

Олександр Ядвіга

Ще один кандидат від партії “червоносердечних” Олександр Ядвіга, що балотується під 24 номером виборчого списку, підозрююється у вимаганні коштів коштів у приватного підприємця. Він разом із своїм подільником нібито вимагав від приватного перевізника 200 доларів за неперешкоджання приватній діяльності. Під час незаконних дій Ядвіга був затриманий і нині перебуває під слідством. Ця справа не пов’язана із бюджетними коштами, однак свідчить про запал молодого політика і його інтерес до розвитку підприємництва в місті. 

Також має підозру у розтраті бюджетних коштів ще один підрядник із списку ВО “Батьківщина” Костянтин Слабенко. Цього разу він опинився на 23 місці виборчого списку. За плечима будівельника та афілейованих з ним компаній можна віднайти підрядів від міського бюджету міста Черкаси на суму понад 50 млн гривень, починаючи з 2016 року. Водночас прокуратура підозрює Слабенка у привласнені 35 тисяч гривень під час ремонту одного з дошкільних навчальних закладів. 

Артур Чемирис 

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *