Прокурори Черкаської окружної прокуратури у квітні 2022 року звернулися до суду з позовом про визнання незаконним рішення Черкаської міської ради про віднесення земельної ділянки у підніжжя Замкової гори до територій багатоквартирної забудови. Таке рішення було прийнято депутатами під час голосування за актуалізацію генерального плану міста у травні 2021 року і після цього дозволило забудовникам із ПП “Надія” отримати містобудівну документацію на зведення на цій ділянки багатоповерхівки.
Проти цього активно виступили містяни, а до їхніх акцій долучилися архітектори, історики та діячі культи.
Наступне засідання у справі скасування рішення про “перепрофілювання” депутатами Замкового узвозу призначене на 21 листопада. Як інформують у Черкаській обласній прокуратурі, справа слухається в Черкаському окружному адміністративному суді.
У коментарі “18000” пресслужба Черкаської обласної прокуратури розповіла, що рішення про актуалізацію генерального плану міста у частині саме ділянки за адресою вулиця Гагаріна, 60 депутатами ухвалено без належних громадських слухань та стратегічної екологічної оцінки проєкту містобудівної документації. Саме на цій земельній ділянці забудовник має намір “втулити” восьмиповерховий будинок.
Окрім того, прокурори оскаржують у суді також містобудівні умови та обмеження, видані департаментом архітектури та містобудування Черкаської міської ради. Утім, розгляд у цій справі призупинений до завершення слухання й ухвалення рішення в частині саме актуалізації генерального плану.
Додамо, за рішення про актуалізацію генерального плану, що зокрема дозволило перейти до забудови Замкового узвозу проголосувало 23 депутати. Серед них – представники політичних сил “За майбутнє”, “Батьківщина”, “Черкащани”, “Слуга народу” та нині забороненої “опзж”.
У жовтні 2021 року забудовники з ПП “Надії” отримали дозвіл на зведення висоток у підніжжя Замкової гори і вже на початку грудня міський голова Черкас Анатолій Бондаренко показав у себе на сторінці модель майбутньої забудови. Візуалізація викликала обурення у містян, оскільки давала чітко зрозуміти, що новобудови перешкоджатимуть виду на Дніпро з єдиного у центрі міста оглядового майданчика.
Подібне твердження підтвердив за допомогою комп’ютерної графіки місцевий активіст Віталій Пітвало. Натомість забудовник не зміг спростувати цю інформацію.
Після низки акцій та пікетів Черкаська міська рада підтримала петицію, яку підписала понад 1 тисяча людей і яка передбачала скасування містобудівної документації, виданої на забудову відповідної ділянки. Водночас Анатолій Бондаренко назвав таке рішення “забаганками та заграванням із виборцями”.
Паралельно з цим, нині коштом забудовників із ПП “Надії” відбуваються археологічні дослідження відповідної ділянки, що має значну історичну та культурну цінність. На місці, де забудовник планує зведення будинку, уже виявили понад сотню поховань козацької доби.
ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ: “Майбутнє на кістках”: на місці цвинтаря козацької доби в Черкасах зведуть багатоповерхівки
Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”
Хтось на фронті життя віддає, а хтось земельку у тилу потихеньку краде! Люди, прокидайтеся! Будемо мовчати, як бидло – вони і Пагорб Слави забудують! У цієї погані нічого святого і ніяких моральних принципів!