Проти черкаського журналіста застосували силу (ВІДЕО)

Журналісту черкаського інтернет-видання “Прочерк” силою заборонили виконувати свою роботу. 

Про це повідомив голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко.

Постраждав журналіст Максим Степанов, який 17 липня висвітлював аграрну суперечку між представниками “Kernel Group” і місцевим ТОВ “Красногірське” в Золотоніському районі Черкаської області.

Як пише голова СЖУ, коли журналіст прибув на місце конфлікту – поле поблизу села Антипівка, то розпочав фото- і відеозйомку. У цей час працівник охоронної фірми, яка представляла “Kernel Group”, вибив мобільний телефон із його рук, а інший чоловік, піднявши апарат, видалив із нього все відзняте на полі (згодом знищені файли фахівцям удалося відновити). Зауважимо, попередньо Степанов повідомив, що він є журналістом. Більше того, охоронці заявили, що забороняють журналістові їх знімати, і в разі непокори відберуть у нього мобільний телефон.

– Частина охоронців поводилася агресивно, інші в миролюбному тоні пояснювали мені, чому я не можу виконувати тут свою роботу, – розповів Максим Степанов. – На роз’яснення щодо прав журналіста збирати матеріали для підготовки матеріалу в ЗМІ охоронці відповідали, вони мають свої права – не бути впізнаними на фотографіях та відео.

Журналіст написав до поліції заяву про перешкоджання його професійній діяльності.

– Будь-яке застосування сили щодо журналістів, які виконують свої професійні обов’язки, неприпустиме, – наголошує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. – Про які б корпоративні чи господарські конфлікти не йшлося, поважати законну працю журналістів має кожен. Сила, погрози – поза законом. Очікуємо на оперативне розслідування чергового інциденту і покарання винних.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

Реклама

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.