Проєкти, музеї та табори: як на Черкащині розвивають національно-патріотичні ідеї

Нещодавно відділ НПВ організував з’їзд ГО, ініціатив та людей, які в області працюють з молоддю та прививають їм національно-патріотичні ідеї. Черкаська область має велику кількість проєктів, які створені силами та коштами активістів і волонтерів.

Координатор НПВ Костянтин Мірошниченко детально розповів про деякі ініціативи, які реалізовуються на Черкащині.

– Взагалі нашою метою на найближчий рік є пошук проєктів і людей, які займаються національно-патріотичною діяльністю в області. Деякі уже нам відомі і тому ми хочемо допомагати та поширювати інформацію про їх ініціативи та здобутки, – зазначає Костянтин.

“АЗОВЕЦЬ”

Табір “АЗОВЕЦЬ” розташований у селі Терлиця. Створений табір за сприяння “Юнацького корпусу”, мецената Олега Ярового та активістів.  Він зорієнтований на національно патріотичне виховання дітей та молоді. Під час зміни учасники навчаються збирати та розбирати ММГ, долати смугу перепон, метати гранату, стріляти з лука та пневматичної гвинтівки, опановують знання із тактики.

“Поклик Яру”

Два вчителі своїми силами створили на Черкащині дитячий табір “Поклик Яру”, який має три основні цінності у вихованні дітей – побратимство, дисципліна та патріотизм. На практиці вони реалізовуються через, наприклад, проходження смуги перешкод, ранкову руханку, виховання поваги до державних символів та історії.

“Патріотичний музей АТО/ООС”

Музей створений у 2018 році за власні кошти й нині утримується волонтером Олексієм Святенком. Розташований у Черкасах по вул. Благовісна, буд. 2/3. За час існування музей відвідало понад 20 тис. відвідувачів.

“Оптімус Райт”

Громадська організація створена кілька місяців тому. ГО проводить вишколи та освітні заходи, також займається волонтерством й ініціює створення нових муралів на стінах черкаських будинків. Крім того, учасники “Оптімус Райт” систематично організовують поїздки у дитячі будинки та інтернати.

“Територія вільних людей”

Центр національно-патріотичного духу з музейними експонатами війни на сході України, українського етносу, вишиванки – “Територія вільних людей”. Створений ще у 2010 році волонтером Анатолієм Гичкою. Розташований центр у Чорнобаї по вул. Центральній, буд. 257. Відвідування можливе в будь-який день (навіть у вихідний чи святковий) за попередньою домовленістю.

Проєкт: Юні Друзі Прикордонників

Проєкт, у якому задіяні два Мошнівські рої: “Нічні Кажани” та “Пресняковці” із дітьми 11-17 років. Створений з метою набуття у молоді компетентностей у сфері безпеки і оборони, вшанування захисників України, формування шанобливого ставлення та привернення уваги до героїв свого краю.

“Сокіл”

“Сокіл” –  це давня всеслов’янська організація, яка була створена 1894 році. Із приходом радянської влади організація з 1939 року була заборонена. Відновлена діяльність в Україні з 2006 році. Наразі це Всеукраїнська молодіжна громадська організація. На Черкащині наймасовіші заходи, які проводить “Сокіл” – це обласний турнір зі стрільби імені Мирослава Мисли, Таборування у селі Гордашівка та вишкільно-патріотичний табір Гайдамацьке коло.

ГО Монастирищенський вишкільний центр “Гарт”

Вишкільний центр творений в 2015 році за ініціативи Валерія Мельничука та групи активістів. Мета створення – виховання підростаючого покоління у патріотичному вихованні. У ГО займаються вишкільними таборами, проводять змагання восени, 14 жовтня, до дня Козацтва та Захисника Вітчизни “Гартуйся та перемагай”, а також 20 березня.

“ХАТА-ХАБ”

Вільний простір “ХАТА-ХАБ” був створений у 2018 році в межах грантового проєкту від “Київского Діалогу” з ініціативи директора БО “Фонд розвитку Чигиринщини” Діни Глазунової та команди однодумців. Це простір для відпочинку, навчання і розвитку дітей, дорослих та молоді. Тут відбуваються регулярні творчі майстер-класи для дітей та дорослих, тренінги для громадських активістів, навчання з екологічної грамоти, проектного менеджменту та інших тем.

– Це далеко не всі ініціативи, які розвивають небайдужі до національно-патріотичного виховання черкащани, – розповідає Костянтин Мірошниченко, – і мені б дуже хотілося, щоб висвітлення такої діяльності було систематичним, чим ми і займаємося. Наш відділ запрошує до співпраці усіх, хто делегує, пропагує та займається подібними проєктами в області.

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *