Путін визнав ОРДЛО

Президент РФ Володимир Путін звернувся до Федеральних зборів із завданням визнати “незалежність і суверенітет” нелегітимних формувань “ДНР” і “ЛНР”, які є тимчасово окупованими частинами Донецької і Луганської областей.

Про це президент РФ Путін оголосив у зверненні до росіян, пише “Лівий берег”.

Путін сказав, що “Україна хоче організувати на Донбасі бліцкриг”, і що військові “обстрілюють мирних мешканців”.

– У зв’язку з цим вважаю необхідним ухвалити давно назріле рішення – невідкладно визнати незалежність і суверенітет “ДНР” і “ЛНР”. Прошу Федеральні збори підтримати це рішення, а потім ратифікувати договір про дружбу та взаємодопомогу. Два ці документи будуть підписані найближчим часом, – заявив він.

Рішенню про це передувало засідання Ради безпеки Росії, скликане президентом РФ Володимиром Путіним, та звернення Державної думи з проханням визнання.

На сьогоднішньому Радбезі РФ висловлювалося топкерівництво країни-агресора. Вони звинувачували Україну в тому, що їй “не потрібен Донбас”, у тому, що вона “вчиняє провокації”, і що ухиляється від виконання Мінських зобовʼязань. Усі ці твердження було багаторазово спростовані як українською владою, так і міжнародними партнерами.

Експремʼєр і експрезидент РФ Дмитро Медведєв також сказав, що в ОРДЛО нібито мешкають 800 000 “росіян”, яких треба “захищати”.

За результатами засідання Путін сказав, що рішення про “визнання незалежності” ОРДЛО буде ухвалено сьогодні ж. Раніше у Держдумі говорили, що це питання виноситимуть на обговорення 22 лютого, тобто завтра.

Минулого тижня Державна дума проголосувала за звернення до Путіна про визнання “незалежними державами” самопроголошених нелегітимних формувань “ДНР” і “ЛНР”. У тексті йдеться, що депутати “вважають обґрунтованим та морально виправданим визнання” “ДНР” та “ЛНР”.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що фактично це означає вихід Росії з Мінських домовленостей. У Кремлі сказали, що Путін “прийняв до відома” звернення Держдуми, але погоджується, що таке визнання суперечить Мінським домовленностям. Водночас країна-агресор постійно звинувачує в порушенні “Мінська” Україною і намагається видати свої обстріли за ЗСУ.

Росія раніше вже визнавала “незалежність” Абхазії – території, захопленої внаслідок російсько-грузинської війни. Придністровʼя Росія як незалежну “державу” не визнала, але має там своє консульство. Міністр оборони України також говорив, що Росія готується до визнання ОРДЛО за відпрацьованим у Грузії сценарієм.

22 лютого обидві палати російської Держдуми зберуться на засідання. Так само було у 2008 році, коли РФ офіційно вводила війська в Грузію. Глава Думи Вʼячеслав Володін цими вихідними підтвердив, що на засіданні 22 лютого розглядатимуть питання ОРДЛО.

Міністр оборони України Олексій Резніков заявляв, що визнання російською Державною думою “незалежності” нелегітимних формувань “ДНР” і “ЛНР” фактично порушить територіальну цілісність України та означатиме привід для вторгнення.

коментарі
3 Коментарі
  1. Ещё бы они сами себя не признали, козлы просто, цинизм и подлость просто потрясают, у нас власти тоже не святые но эти товарищи просто мрак, не люди, а саранча уничтожающая все на своем пути.

  2. Очередной Наполеон. В истории остаться захотел
    Свои же и закопают в конце концов

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *