Рада трієчників: у Черкасах проатестували депутатів

Комітет виборців України підбив підсумки проекту “Атестація місцевих депутатів” за 2018 рік.

Дослідження відбувалося за двома показниками: об’єктивне та експертне.

На першому етапі активісти КВУ оцінювали депутатів за стандартним набором характеристик: чи є їхня біографія на сайті, чи звітують перед виборцями, чи відвідують засідання і депутатські комісії.

До другого етапу були долучені 15 експертів із громадського середовища.

– Варто наголосити, що депутати стали краще комунікувати із виборцями. Зокрема, проводити частіше звіти. Частково це пов’язано із президентською кампанією, оскільки такі звіти проводились із залученням кандидатів, – розповів експерт КВУ Артур Чемирис.

Окрім того, експерт наголосив, що 40 із 42 місцевих депутатів зареєстровані у Фейсбуці. Тож доносити свої потреби виборці можуть і в соцмережах. Не мають власних акаунтів лише Микола Мирза та Василь Соломаха.

За наслідками дослідження більшість депутатів стали “трієчниками”, отримавши низькі оцінки від експертів. Четвірку від громадського сектору отримав лише депутат міськради від Партії вільних демократів Олександр Згіблов. П’ятірку – жоден.

Натомість п’ятеро депутатів фінішували із двійками. Ідеться про Олександра Дишлюка, Руслана Лолу, Сергія Тищенка, Віталія Мевшу та Руслана Петрика.

– Віталій Мевша майже не відвідує депутатські комісії. І на це є об’єктивна причина – його служба за контрактом. Водночас він має депутатські зобов’язання і повинен їх виконувати, – зазначив Чемирис.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *