Рада ЄС продовжила захист для біженців із України до 2025 року

Дитина-переселенець

Рада міністрів ЄС із внутрішніх справ продовжила дію Директиви тимчасового захисту ЄС, яка надає українським біженцям право легально перебувати на території країн Євросоюзу та отримувати базовий соціальний захист, до березня 2025 року.

Про це в Брюсселі повідомив міністр внутрішніх справ головуючої в ЄС Іспанії Фернандо Гранде-Марласка Гомес, пише Укрінформ.

– ЄС підтримуватиме український народ так довго, як це буде необхідним. Продовження статусу захисту пропонує визначеність для більш ніж чотирьох мільйонів біженців, які знайшли безпечний притулок в ЄС, – зазначив іспанський урядовець.

Своїм рішенням Рада міністрів ЄС погодилася продовжити дію тимчасового захисту для людей, які рятуються від російської агресивної війни на території Євросоюзу, з 4 березня 2024 року до 4 березня 2025 року.

Як зазначено в повідомленні Ради ЄС, після ухваленого політичного рішення країни Євросоюзу все ще мають формально ухвалити це рішення за письмовою процедурою – після перекладу тексту рішення всіма мовами країн ЄС.

Додамо, після нападу росії на Україну у лютому 2022 року Європейський Союз вперше активував так звану Директиву тимчасового захисту, яка надала громадянам України, що рятуються від війни, право легально перебувати на території ЄС, доступ до соціальних послуг, зокрема, медичне обслуговування та освіту, а також право на працевлаштування. Вона мала діяти рік. Пізніше її продовжили до березня 2024 року.

Також читайте: Понад 60 рішень про компенсацію за працевлаштування переселенців ухвалили в Черкасах.

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *