росія поширювала дезінформацію у соціальних мережах під виглядом західних видань

Лого фейсбуку та інстаграму

Фото: Радио Свобода

росія у Facebook та Instagram “маскувала” свої повідомлення під сайти відомих західних видань, щоб посіяти розбрат серед європейців у ставленні щодо України.

Про це повідомляє “Європейська правда” з посиланням на звіт Meta.

За даними компанії, у мережі дезінформації було 1 633 акаунти, 703 сторінки й одна група у Facebook та 29 акаунтів в Instagram. На просування мережі було витрачено близько 105 тисяч доларів США, вона загалом охопила близько чотирьох тисяч акаунтів у Facebook і близько 1500 – в Instagram. Вони діяли переважно німецькою, англійською, французькою, італійською, іспанською, російською та українською мовами.

Зазначають, що мережа була спрямована насамперед на Німеччину, а також Францію, Італію, Україну та Велику Британію. Вона почала діяти ще в травні й була розбудована навколо мережі з понад 60 сайтів, які ретельно видавали себе за реальні західні ЗМІ на кшталт Spiegel, The Guardian, Bild і ANSA.

На сайтах розміщували статті, які критикували Україну та українських біженців, вихваляли росію і стверджували, що західні санкції проти росії матимуть зворотний ефект. Потім ці статті, а також меми й відеоролики з YouTube розркучували через Facebook, Instagram, Telegram, Twitter, веб-сайти петицій Change.org та Avaaz.com і навіть LiveJournal.

У Meta зазначають, що вже під час розслідування, коли почалося блокування мережі, ті, хто стояв за нею, намагалися створити нові веб-сайти. У кількох випадках діяльність мережі підхоплювалася російськими посольствами в Європі та Азії.

– Це найбільша і найскладніша “операція” російського походження, яку ми зірвали з початку війни в Україні. Вона продемонструвала незвичне поєднання витонченості і грубої сили. Підроблені веб-сайти та використання багатьох мов вимагали як технічних, так і лінгвістичних інвестицій. З іншого боку, посилення в соціальних мережах спиралося, в першу чергу, на грубу рекламу та фейкові акаунти”, – зазначають у звіті.

Також читайте: окупанти оголосили результати псевдореферендуму на окупованих територіях України.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *