«Розбуди весну». У Мельниках із танцями, піснями та вогнем проводжали зиму (ФОТО)

«Палили» зиму, водили хороводи, співали пісень  та частувалися смаколиками. Так у серці Холодного Яру селі Мельники зустрічали весну. Напередодні свята жіноцтва, 3 березня, тут зібралися місцеві жителі та гості з усієї області на мистецько-просвітницький фестиваль «Розбуди весну», який, обіцяють організатори, стане традиційним.

Ініціатори заходу – ГО «Холодний Яр — Україна» за фінансової підтримки ТОВ «НВФ «Урожай», що входить до Групи МХП, та Благодійного фонду «Урожай-громаді».

Нагадаємо, що Мельники торік на цьому ж місці вже приймали фестиваль “Крутий заміс”. Тож замість пустиря тут облаштували сцену, глядацький зал, фотозони, куточки для майстрів, дитячі локації для розваг. Все, аби Мельники могли зібрати та зацікавити сотні місцевих і гостей не лише із Черкаської області.
– Ми – аграрії, тісно пов’язані з селом. Зима для нас – період відпочинку та час для планування подальшої роботи. Якщо чесно, то вже навідпочивалися і зачекалися на весну. Тож вирішили її зустріти, а де це робити, як не тут, на святій холодноярській землі із неймовірною енергетикою, – розповідає директор ТОВ «НВФ «Урожай»  Олександр Воскобойнік.

Додає, що з кожним таким заходом все більше людей дізнається про Чигиринщину як центр зеленого туризму. Тож планують набирати обертів та щоквартально робити фестивалі, які мають не тільки розважальну мету, а просвітницьку та пізнавальну. Адже організатори акцентують увагу на відродженні стародавніх українських ремесел. Саме тут минулоріч заснували школу гончарства. Однак, переконані ініціатори, туристів значно побільшає після добудови музею ремесел Холодного Яру.

– Ми вже музей облаштували покрівлею, до кінця року плануємо засклити повністю приміщення і зробити на 3 поверсі готель. Наша мета – не лише загальнообласний рівень, а всеукраїнський. Тому консультуємося із фахівцями туристичної галузі високого рівня, є певні напрацювання та інноваційні ідеї, які намагаємося реалізувати якнайшвидше. Коли містяни приїжджають сюди, треба їхній час заповнити із самого ранку і до пізнього вечора. Щоб людина відпочила і тілом, і душею, насолодилася цілющою землею та зарядилася енергією. Над цим і працюємо, – каже пан Воскобойнік.

На відвідувачів фестивалю чекали виступи творчих вокальних колективів, музиканти, розважали присутніх жартами актор Олег Телятник, режисер Олександр Бондаренко та поет Олексій Юрін.

У Мельники з’їхалися і місцеві майстри, які представили свої роботи із дерева, сувенірну продукцію, гончарні вироби, проводили майстер-класи із ліплення глини, соломоплетіння тощо.

Для всіх охочих зігрітися варили трав’яний чай та частували козацькою кашею.

Прикувало увагою чи не всіх учасників фестивалю шоу бойового гопака.

Поки біля сцени розважали гостей, майстрині чаклували над створенням опудала із соломи, яке символізувало зиму. Тож аби остаточно попрощатися із холодами та запросити весну, солом’яну Марену у супроводі пісень та хороводів спалили на вогнищі.

Також присутні мали змогу позмагатися за призи від організаторів: дві команди «Холодний Яр» та «Бойовий гопак» на швидкість переносили тюки соломи та створювали «Сонцезавра».

За словами ідейного натхненника свята, уродженцем Мельників, співробітника «Урожаю» Юрія Романчі, починати розвиток треба із малого, тому Мельники вже вкотре стали епіцентром гостин.

– Я тут народився, люблю Мельники. Вважаю, що потрібно починати не зверху вниз, а навпаки. Розбудовуємо Мельники, потім сусідську громаду і всю країну. Треба радіти тому, що нас оточує: світить сонце – радіємо весні і будимо її в душах людей. Думаємо про прекрасне і робимо прекрасне, як сьогоднішнє наше свято, – наголошує пан Романча.

Також Романча розповів, що тут започатковують холодноярський театр, який вже незабаром вперше виступить на сцені Мельників. Надалі ж буде працювати на другому поверсі приміщення музею, який нині будують.

Учасники фестивалю стали свідками передачі до Медведівської  громади пожежного авто, яке придбали спільно «Урожай» та ГО «Громадська ініціатива «ЛАД». Олександр Воскобойнік вручив технічний талон та ключі від машини голові громади Олексію Лавріненку.

Житель сусіднього села Головківка Петро Брюховецький на фестивалях у Мельниках не вперше, цього разу теж прийшов із родиною, переконаний, що таких заходів має бути більше. Адже вся країні має знати про це історичне місце та побачити майстерність тутешніх умільців.

А уродженка Мельників Надія Дмитренко додає, що час для проведення цього фестивалю підібрано більш ніж вдало, адже саме в цю пору холодноярські пагорби рясно, як ніде, вкриваються червонокнижними підсніжниками.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *