Розпізнає обличчя та вимірює температуру: в черкаській гімназії працює пропускна система

У Черкаській гімназії №9 — нова пропускна система, яка здатна  ідентифікувати людей за відбитком пальця.

Про це розповідає “Суспільне”. 

На вході в школу висить спеціальний екран, який щодня впізнає працівників і учнів гімназії.

— Ми всі проходимо цю систему, вона працює недавно. Я знаю, що вона вимірює температуру і розпізнає людей, — знає школярка Емілія Нуянзін.

Учитель інформаційних технологій Борис Ховряк пояснив, що функція “Фейс-ІD” схожа на ту, яка є у сучасних смартфонах. Фотографії та іншу інформацію про учнів попередньо внесли у систему.

— Вона створює 3D карту вашого обличчя, а точніше це надбровні дуги, очі, перенісся і тим самим розпізнає. Навіть, якщо ви будете закривати частково одне око, вона все одно зможе розпізнати ваше обличчя, — додав Борис Ховряк.

Зібрана інформація систематизується і формує закриту базу даних. Борис Ховряк розповів, що тепер адміністрація школи й батьки учнів зможуть переглянути її онлайн.

— Тобто хтось з батьків може проконтролювати, яка температура була у його дитини, коли заходила у школу, чи була одягнена маска, — продовжив учитель інформаційних технологій. 

Тато школярки Віталій Нуянзін додав, що це дуже зручно й нині, як ніколи, важливо дбати не лише про якісну освіту, а й здоров’я та безпеку дитини:

— Я це підтримую. І я вважаю, що іншим школам потрібно таку систему вводити в себе, як пропускну. Сподіваюсь, що в подальшому ще будуть з’являтись такі технічні засоби, щоб моя дитина була в безпеці. І ми не хвилювалися за неї, перебуваючи дома або на роботі, — прокоментував Віталій Нуянзін.  

Пропускна система діє у межах пілотного проєкту. Її на базі гімназії встановили безкоштовно. За словами голови облдержадміністрації Олександра Скічка, це перший крок Черкащини до створення “Безпечної школи”. Він додав, що у планах — запровадити таке в інноваційних школах Черкащини на умовах співфінансування.

— Це має бути колективна робота і громади, і області. Вартість такого проєкту на сьогодні складає в районі 60 тисяч гривень. Якщо співфінансування, то 30 тисяч гривень спрямовує область, і 30 тисяч гривень — громада, — пояснив Скічко.

За його словами, всього з обласного бюджету виділено 800 тисяч гривень на таку програму. Розпочнуть з інноваційних шкіл, якщо проєкт буде успішним, то його масштабують на всю область.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Чому із цієї щколи ліплять щось особливе? Показово роблять “лялечку”, “вилизали” спортивні об”єкти, зробили ремонти, встановили “фейс-контроль”. Чому не почали із гімназії №1? Чому тільки ця гімназія, очолювана Топчій, “виграє” у своїх забаганках із громадського бюджету? А не школа №13, або №20? Там вчаться ІНШІ діти? Все життя не люблю дискримінацію. “Більш потрібно”, “чомусь”, або школі №17, або №9. Не зароджуйте у дітей почуття, що так повинно бути, бо одні-прості, інші – круті…

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *