Спортивну базу для реабілітації ветеранів планують розширити. Якщо це вдасться, у Черкасах зможуть проводити змагання європейського та міжнародного рівня.
Про це в ефірі “18000” розповів директор профільного комунального підприємства Юрій Гончаров.
Нині спортивну базу зберегли у комунальній власності Черкас. За словами Юрія Гончарова, чотири роки тому її розширили, взявши у комунальну власність спортивний комплекс “Укроборонпрому”.
– В інших містах комунальних спортивних баз майже немає, тому що “у лихі роки” стадіони і басейни “роздавали” у приватну власність. Наприклад, у Львові немає комунальної спортивної бази. У Харкові є база, але її майданчики розташовані у різних місцях. У Черкасах же усе разом – це дуже зручно, – пояснює директор профільного комунального підприємства.
Змагання всеукраїнського рівня ми вже проводили. У реабілітаційному центрі планують зробити ще один спортивний комплекс. Юрій Гончаров розповідає, адаптовані види спорту, наприклад, волейбол, дарують ветеранам позитивні емоції:
– Для таких ігор не потрібно надзвичайної майстерності, але потрібно більше залів. Маємо на меті реалізувати інклюзивний проєкт для навчально-тренувальних занять – три сучасних майданчики. Тоді зможемо прийняти тут європейські ігри. Якщо створимо для бази накриття, то після війни зможемо претендувати на міжнародні ігри. У нас є база, є можливість її розширити і приймати інших хлопців.
За словами Юрія Гончарова, облаштовуючи базу, за основу брали постанову Кабміну, яка регулює фізкультурно-спортивну реабілітацію.
– Запрошуємо у реабілітаційний центр займатися ветеранів та членів їх сімей, а також родини загиблих військових черкащан. Знайдемо для всіх можливість займатися спортом, – зазначив директор профільного комунального підприємства.
Також він додав, що громади Черкащини можуть створити відповідну програму та направляти своїх ветеранів на реабілітацію до обласного центру.
– Ми не зможемо, наприклад, безкоштовно харчувати, але для цього потрібні буде небагато коштів. Думаю, що кожна громада зможе профінансувати тримісячну реабілітацію ветерана. Тут він познайомиться з адаптованим видом спорту та попрацює. Після повернення у свою громаду, тренери будуть із ним на зв’язку, аби він підтримував форму, – розповів Юрій Гончаров.
Дивіться повну версію прямого ефіру:
Також читайте: Черкаський реабілітаційний центр для ветеранів відкрили без допомоги з бюджету.
Дивіться всі випуски програми “Що далі?” на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся, щоб не пропустити наступні відео!