Інтернет-платформу для товариства “Друг” та інших закладів захисту тварин створюють у Черкасах. Над сайтом, а також чатботом працюють амбітні програмісти у межах проєкту “Masters Academy”.
Задумка розробки полягала в тому, щоб автоматизувати, таким чином спростивши ведення внутрішньої бази тварин, а згодом і дати можливість людям обрати домашнього улюбленця онлайн.
За словами учасника команди Олександра Заруби, коли думали над проєктом, вирішили зробити щось корисне для тварин. Ідею йому запропонувала дружина.
Чоловік розповідає, що в межах завдань проєкту ІТ команда зустрілися з представниками товариства, щоб зрозуміти, які питання їх турбують.
– Працівники товариства “Друг” досі ведуть картотеку на папері. А в притулку на час нашої розмови було близько 180 собак. Звичайно, багато мороки з пошуком та веденням карток, – говорить Олександр Заруба.
Учасники розповідають, що досі не обрали назву для сайту. Зараз використовують “робочу” назву – “Шерсть”.
– Нам здалося, що назва, яку ми використовуємо, грубувата. У процесі запуску хочемо змінити назву. Швидше за все, буде “Дай лапу”, – додає програміст Віталій Киян.
Сайт – це головний сервер, який буде об’єднувати всю інформацію. На сайті розмістять список тварин та їхні фото. За кліком на картинку користувач зможе ознайомитися з найважливішою інформацією про чотирилапого друга. Також сайт міститиме додаткову інформацію для волонтерів з відомостями про стерилізацію та щеплення тварин.
Працівники товариств зможуть додавати картки на сайт, які зберігатимуться у зручному для друку PDF форматі.
Чатботи працюватимуть у двох месенджерах і виконуватимуть додаткову функцію. Здебільшого вони направлятимуть користувача на сайт. Програмісти зазначають, що їхня цільова аудиторія – дорослі люди, які найчастіше обирають Viber. Тож насамперед чатбот із пошуку тварин запрацює там.
Програмісти планують розширювати функціонал сайту, розповідає програміст Максим Колесник:
– У наших планах під’єднати інші організації та просто волонтерів, які теж займаються тваринами. Тобто розробимо платформу, на якій різні притулки зможуть створювати нові сторінки. Наприклад, “Доброкіт” вже зацікавився.
Ментори натомість зазначають, що зараз проєкт повністю оновлюється й удосконалюється. Зміниться дизайн сайту й доповниться структура додатку.
– Запуститись плануємо в кінці року або зими. Хочемо зараз зробити мінімум для того, аби товариство “Друг” вже почало наповнювати сторінки сайту, – говорить ментор проєкту Тарас Турченко.
Про командну роботу розповідає другий ментор Юрій Руденко:
– Розробка триває приблизно пів року. Достатньо часу ми виділили на збір інформації й планування функціоналу. Головним завданням було те, щоб команда спрацювалася. За три роки роботи ментором цей рік виявився найцікавішим.
***
Masters Academy – освітній благодійний проект, створений IT-командою Master of Code Team. У межах проекту ментори проводять курси з різних технічних напрямків. А головною метою є створення позитивного впливу на місто: корисні для суспільства випускні роботи студентів, підтримка ІТ-спільноти, благодійна допомога обраному проєкту.
Зараз в Masters Academy відкрита реєстрація на новий сезон курсів. Приєднатись і дізнатись більше можна за посиланням: https://bit.ly/32P1Rhu.