СБУ ліквідувала мільйонну ботоферму, яка розхитувала обстановку в Україні

Служба безпеки знешкодила організоване угруповання, яке створило ботоферму для дискредитації керівництва України та розхитування суспільно-політичної ситуації.

Про це повідомляють на сайті Служби безпеки України.

Зловмисники масово поширювали через інтернет дезінформацію, зокрема щодо діяльності вищого військово-політичного керівництва країни.

Пропагандистські “потужності” ботоферми використовували і представники російських спецслужб: через ботів вони поширювали фейкові новини щодо ситуації з фронту та проводили інші інформаційні диверсії.

Серед останніх “операцій” зловмисників: поширення контенту про нібито конфлікт між керівництвом ОП і Головнокомандувачем ЗСУ, а також проведення кампанії з дискредитації першої леді.

Для “розгону” деструктивного контенту ділки адміністрували більше 1 млн власних ботів, а також численні групи в соцмережах з аудиторією майже 400 тисяч користувачів.

У ході багатоетапної спецоперації викрито керівника злочинної групи. Ним виявився громадянин рф, який проживав у Києві і позиціонував себе як “політичний експерт”.

За даними слідства, він організував інформаційно-підривну діяльність на замовлення однієї з вітчизняних політсил. Для координації злочинних дій був на “зв’язку” з нинішнім народним депутатом, який входить до близького оточення колишнього керівництва нашої держави.

Встановлено, що російський “політтехнолог” створив спеціальне програмне забезпечення. За його допомогою учасники групи управляли в автоматичному режимі необмеженою кількістю анонімних акаунтів в найбільш популярних соцмережах. Для маскування протиправної діяльності зловмисники облаштували відповідне обладнання у різних містах – Києві, Харкові та Вінниці.

Крім того, “політексперт” неодноразово оприлюднював деструктивну пропаганду від свого імені, особисто виступаючи на медіа-ресурсах, підконтрольних його “кураторам”.

Під час обшуків за місцями перебування організаторів злочину правоохоронці вилучили:

  • апаратно-програмний комплекс, який забезпечував функціонування ботоферми;
  • 5 000 сім-карт, які зловмисники використовували для створення та подальшого ведення технічних акаунтів;
  • 200 “Proxy”-серверів для підміни ІР-адрес та уникнення блокування відповідних інтернет-ресурсів.

У межах кримінального провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України тривають слідчо-оперативні дії для притягнення до відповідальності всіх організаторів ботоферми.

Нагадаємо, екс-голова опзж в Черкаській міськраді отримав підозру у колабораціонізмі.

Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *