Що таке лапароскопія: суть методу та як його використовують черкаські хірурги

Лапароскопія – це сучасний метод хірургічного лікування. Він є менш травматичним, аніж “класична” хірургічна операція. Нині такий метод лікування стає все більш популярним.

Як відбувається таке втручання? Скільки триває післяопераційна реабілітація? Як використовують лапароскопію у медичному центрі “Славутич”? На ці питання у новій статті “18000” розповідає лікар-хірург Ярослав Кучеренко.

Переваги лапароскопії

Лапароскопія – це сучасний малоінвазивний метод хірургічного лікування. Завдяки ньому операції на внутрішніх органах проводять через невеликі проколи на тілі розміром від 5 до 15 міліметрів. Головними перевагами лапароскопії є мала травматичність операції і швидка післяопераційна реабілітація. 

Лапароскопію краще переносять пацієнти. Вірогідність виникнення ускладнень набагато нижча, ніж при великій хірургічній операції. Значно менша і крововтрата.

Також серед переваг лапароскопії слід відмітити коротку тривалість операції. Також серед переваг: нетривала післяопераційна реабілітація, мінімальний ризик занесення інфекції, низька крововтрата, косметичний ефект. На тілі залишаються маленькі шви розміром менше сантиметра. 

В яких випадках призначають лапароскопію?

Іноді лапароскопія може бути використана як діагностичний метод. Йдеться про ситуації, коли точно встановити діагноз неможливо. Або ж для проведення діагностики злоякісного чи доброякісного новоутворення черевної порожнини. У таких випадках під час лапароскопії можна виявити локалізацію патологічного вогнища, взяти біопсію. Також досить часто вдається радикально провести оперативне втручання.

За словами Ярослава Кучеренка, лапароскопія використовується у “Славутичі” при таких патологіях як гострий апендицит. Під час таких втручань апендицит видаляють без розрізу, через проколи. Також лапароскопію використовують під час гострого та хронічного холециститу, тобто при запаленні жовчного міхура, грижах (черевної стінки, пахові, пупочні, вентральні і діафрагмальні). 

У випадку проведення лапароскопії пацієнта виписують зі стаціонару вже на другу-третю добу після втручання. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як по-сучасному лікують грижі в Черкасах? Розповідаємо про досвід клініки “Славутич”

Як відбувається лапароскопія?

Під час лапароскопії через невеличкі розрізи вводиться в порожнину лапароскоп. Це хірургічний інструмент у формі трубки довжиною близько 30 сантиметрів, на кінці якого є відеокамера та світлодіод, який дає освітлення.

З лапароскопу зображення передається на монітор, який розташований безпосередньо перед хірургом.

– Ми можемо в режимі реального часу бачити всі внутрішні органи. Через додаткові проколи вводяться спеціальні інструменти-маніпулятори, якими можна видалити орган, коагулювати, накласти шви або ввести інші засоби в порожнину, – пояснює Ярослав Кучеренко. – Переваги лапароскопії досить явні, тому не зволікайте зі своїми патологіями та хворобами, звертайтеся в нашу лікарню, з радістю допоможемо і будьте здорові!

Дивіться відеоефір із хірургами клініки “Славутич”

*Реклама

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *