Шкільний туалет за півмільйона й очисні споруди: правоохоронці розслідують привласнення 900 тисяч гривень

Слідчі підозрюють п’ятьох осіб, включно із колишнім посадовцем Черкаської ОДА, в організації злочинної групи, що під час проведення підрядних робіт заволоділа 900 тисячами бюджетних коштів. За інформацією прокуратури області, усім фігурантам повідомлено про підозри, а сьогодні їм обиратимуть запобіжні заходи.

«Будучи попередньо зорганізованими, кожен з учасників групи, до якої, окрім посадовця, увійшли керівник і працівники суб’єкта господарювання, який виконував ремонтні роботи та особа, яка здійснювала технічний нагляд, вчинили ряд дій, спрямованих на досягнення єдиного плану, наслідком яких стало завищення вартості робіт й матеріалів на загальну суму майже 900 тис. грн», – йдеться в прес-релізі прокуратури.

Організатору та чотирьом учасникам цієї  групи минулого тижня повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ. Сьогодні Придніпровський райсуд обиратиме запобіжні заходи для всіх фігурантів справи.

Як вдалося з’ясувати «18000», йдеться про екс-начальника управління капітального будівництва Черкаської ОДА Олександра Мельниченка та товариство «Рось-Ялта», що залучалося у якості підрядника.

Черкаська поліція розслідує підрядні роботи ТОВ «Рось-Ялта» ще із лютого 2017 року. У рамках кримінального провадження правоохоронці розслідують можливо розтрату бюджетних коштів під час виконання робіт по реконструкції очисних споруд у Чигирині та Кам’янці, а також ремонт санвузлів у Степанківській школі. Згідно з матеріалами досудового слідства, підрядник діяв спільно з посадовими особами замовників.

Прокуратура інформує про два епізоди із цього провадження. Це роботи, які виконувалися на замовлення Черкаської обласної державної адміністрації. Прямий договір на ремонт санітарних вузлів у Степанківській школі було укладено у квітні 2017 року, при цьому звіт про це опубліковано на “Дозорро” лише в серпні. Тендерна документація та обсяги робіт не опубліковані. Роботи мали бути завершеними до кінця 2018 року. Вартість – 508 тисяч гривень. Договір на реконструкцію окремих об’єктів каналізаційних очисних споруд в Чигирині був укладений із фірмою за результатами тендеру у вересні 2016 року. Вартість робіт  – 5,8 мільйона гривень.

Власником 99% товариства ТОВ «Рось-Ялта»  і його директором є Євген Івченко, співвласником – Сергій Михайлов. За останні 3 роки з товариством ТОВ «Рось-Ялта» замовники уклали угод на 11 мільйонів гривень. Нині ж триває процедура визнання товариства банкрутом.

Щодо Олександра Мельниченка, то він працював в обласній держадміністарції заступником директора департаменту-начальником управління капітального будівництва до 2017 року. У червні 2017-го він подав декларацію перед звільненням.

При цьому варто додати, що в кримінальних провадженнях щодо робіт ТОВ «Рось-Ялта» також фігурував директор Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Сергій Демиденко. Слідчі навіть стверджували, що фірма ТОВ «Рось-Ялта» підконтрольна йому.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *