Військовозобов’язані зможуть відстежувати особисту інформацію та час її оновлення в системі “Оберіг”.
Про це повідомили на сайті “Dou”.
В “Оберегу” людина зможе побачити про себе таку інформацію:
- прізвище, ім’я, по батькові;
- вид обліку / дата зняття (виключений);
- категорія обліку;
- дата народження;
- відстрочка / бронювання / дата закінчення;
- постанова ВЛК / дата ВЛК;
- звання;
- код і найменування військово-облікової спеціальності;
- РНОКПП;
- унікальний номер у системі «Оберіг»;
- ТЦК та СП, де перебуває на обліку;
- чи перебуває в розшуку.
У мобільному застосунку військовозобов’язані бачитимуть загальні дати оновлення. Якщо інформація некоректна, то людина може звернутися до служби підтримки для актуалізації або отримання алгоритму для її зміни.
Додамо, що реєстром користуються і в рекрутингових центрах, і в ТЦК. Умовно, військова частина надсилає запит, що їй потрібні фахівці певного профілю. Є ймовірність, що в територіальному центрі є людина з відповідною освітою та досвідом, її можуть спрямовувати на профільну посаду за запитом.
Заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерині Черногоренко зазначає, що власником реєстру є Міноборони, його розпорядниками є Генштаб, СБУ та розвідка. А вносять інформацію в «Оберіг» посадові особи в ТЦК, які мають доступ до державної таємниці. Це досить вузьке коло працівників.
Кожну зміну даних у записі людини працівники ТЦК та СП завіряють електронним підписом, навіть отриману з інших реєстрів.
Нагадаємо, що раніше заступниця міністра оборони України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко повідомляла, що електронний кабінет призовника запрацює з 18 травня. Це пов’язано з тим, що президент Зеленський підписав закон про мобілізацію.
Читайте також: Мобілізація засуджених: хто не зможе вступити до війська в Україні.
Усі актуальні новини Черкас та області за сьогодні – у вайбер-каналі “18000”. Підписуйся, аби не пропустити!