Скандальні полтавчани з нульовим капіталом ремонтуватимуть дорогу на Черкащині за сто мільйонів

Тендер на ремонт фрагменту дороги Київ-Одеса, що пролягає Черкащиною, виграло підприємство «Полтавабудцентр». Фактичним власником підрядника ЗМІ називають бізнесмена Араіка Амірханяна, який довгий час перебував у розшуку, і на початку квітня був затриманий правоохоронцями в Одесі. 

Як зазначається на порталі «Дозорро», переможцем тендеру на поточний дрібний ремонт дороги М-05 Київ-Одеса км 143+028 – км 237+108 стало ПП «Полтавабудцентр». Договір на 101,31 мільйон гривень з ним укладено на початку квітня. Всі кошти для фінансування будуть залучені з державного бюджету.

Єдиним конкурентом на аукціоні в полтавчан було уманське товариство ШРБУ-48, оскільки ще дві фірми замовник не допустив до аукціону. Документи одеситів «Автомагістраль-Південь» та «Ростдорстрой» були завернуті через невідповідність кваліфікаційним критеріям. У ході аукціону «Полтавабудцентр» подав дешевшу пропозицію за конкурента.

Згідно з договором, роботи мають бути виконані до кінця цього року. Підрядник гарантує експлуатацію дорожнього покриття терміном на 1 рік, дорожню розмітку – на півроку.

Техзавданням передбачено фрезерування глибиною 5 см, влаштування вирівнювального шару та планування узбіч. У кошторис підприємство закладає вартість асфальту тип Б, марка 1 у 2,23 тисячі гривень за тонну. Асфальт буде доставлено з Миколаївської області.

Підприємство «Полтавабудцентр» прописане в Полтаві і має статутний капітал – нуль гривень.  Єдиним бенефіціаром підприємства є Славік Асланян, в квартирі якого і зареєстровані «дорожники». Директор – Гарник Петросян.

Всеукраїнські ЗМІ пишуть, що фактичним керівником цього підприємства є одеський бізнесмен Араік Амірханян. Зазначимо, що його розшукувала поліція із березня 2017 року як особу, що переховується від слідства. 1 квітня Амірханяна затримали правоохоронці, коли він увірвався до приміщення Одеської САД із «тітушками».

Затриманий Амірханян (фото з “Української правди”)

Видання «Наші Гроші» називає «Полтавабудцентр» «тендерним тролем». Це підприємство масово оскаржує через АМКУ дорожні тендери по всій країні. Зокрема, за останні два роки «Полтавабудцентр» оскаржив тендерів на майже 24 мільярди гривень.

Загалом із 2016 року замовники зі всієї країни підписали з цим підприємством півсотні угод на більш ніж 2 мільярди гривень. Підприємство неодноразово звинувачували в неякісному виконанні робіт, торік СБУ обшукала його офіс. Цього року участь в тендері від Служби автомобільних доріг Черкаської області стала для «Полтавабудцентр» дебютною в нашому регіоні.

***

Зазначимо, що окрім вище описаної закупівлі, САД в Черкаській області у кінці березня також підписала ще дві великі угоди.

Так, згідно з інформацією «Дозорро», експлуатаційним утриманням ділянки дороги М-05 Київ-Одеса (км 143+028 – км 237+108) та М-12 Стрий-Тернопіль-Кропивницький – Знам’янка (км 513+515 – км 578+928) займеться ТОВ ШРБУ-48. Вартість договору – 245 мільйонів гривень. Детально про роботу цієї фірми з кримінальним шлейфом ми вже писали раніше, можна почитати ТУТ.

Окрім того, київське товариство «Мост-Девелопмент» реконструює міст М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка за 204,61 мільйони гривень. Єдиним конкурентом на аукціоні для нього було все те ж ТОВ ШРБУ-48. Цікаво, що асфальт переможцю постачатиме уманське ТОВ «Авангард», власником якого є Бахтіяр Сапаєв. Окрім того, Сапаєв також є і співзасновником ТОВ ШРБУ-48.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.