Спека прискорить початок жнив

Погодні умови – це один із головних факторів для формування врожаю. В одні роки вони можуть сприяти новим рекордам, в інші навпаки – можуть знищити. Нині агрометеорологічна ситуація в області порівняно з Україною, де на частині площ сходу та півдня панує засуха, а на заході навпаки – через надмірні дощі спостерігається перезволоження, залишається стабільною.

Про це повідомляє пресслужба обласного гідрометцентру.

Зволоження грунту під усіма культурами переважає достатнє, лише на частині південного сходу – незадовільне. Зокрема за спостереженнями метеостанції Чигирин, під кукурудзою запаси продуктивної вологи в метровому шарі грунту – на рівні найнижчих значень за останні 50 років спостережень. Тобто на цих площах види на врожай будуть значно гірші від решти території області. Проте в масштабах області їх небагато – не більше 20%. Тож види на врожай утримуються добрі.

Проте навіть за умов достатнього зволоження грунту його верхні шари розпечені, середня температура становить 27-29°, що створює незадовільні умови для формування урожаю картоплі пізніх сортів. За таких температур не тільки призупиняється ріст бульб, а й відмічається екологічне виродження. Тож сподіватися на врожай можна лише ранніх сортів.

Нині в області розвиток усіх сільськогосподарських культур відбувається із випередженням на 1-2 тижні середніх багаторічних строків. Врожай ранніх хлібів вже сформований, зерно знаходиться у фазі молочної стиглості у західній частині області та воскової – повної – у східній. Спекотна погода, що очікується в найближчі дні, прискорить процеси підсиання зерна та створюватиме загрозливу пожежонебезпечну ситуацію в області.

У гідрометцентрі радять не зволікати із початком жнив та не нехтувати правилами безпеки! Адже відомо, що затримка із їх збиранням на 5 діб за сприятливих умов призводить до втрати врожаю на рівні – 1-2 %. При затримці із збиранням до 20 діб втрати врожаю різко збільшуються і за сприятливих умов складають: у пшениці озимої майже 15 %, у ячменю озимого – близько 25 % та майже 35 % в жита.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *