Справу про шахрайство колишнього топ-земельника Гамана направили на повторний розгляд

Екс-земельника Петра Гамана було затримано за підозрою у хабарництві 20 травня 2014 року. Тоді у ході судового розгляду справу було перекваліфіковано у шахрайство, адже на момент взяття хабара за надання послуг оренди землі чоловіка вже було звільнено з посади. Наразі справу направлено на повторний розгляд.  

Як відомо, СБУ затримала Петра Гамана в ресторані “Едем” на взятті частини хабара у розмірі 57 тисяч доларів США, які він вимагав із фермера та його сина за довгострокову оренду 400 гектарів земель сільськогосподарського призначення. Йому інкримінували хабарництво. Екс-земельнику загрожувало 12 років позбавлення волі.

Пізніше стало відомо, що на момент взяття хабара Гаман вже не мав відповідних повноважень для передачі землі в оренду. Згідно із цим справу перекваліфікували у шахрайство. Тоді чоловіку призначили покарання у вигляді 5 років позбавлення волі. На підставі статті 75 КК України чоловікові було призначено 3 роки позбавлення волі з іспитовим терміном.

Після цього прокурор подав апеляційну скаргу, вважаючи таке рішення суду надто м’яким. У свою чергу таку скаргу подали й захисники Гамана, посилаючись на невідповідні дії правоохоронців та суду у ході розгляду  справи.

25 травня 2017 року Апеляційний суд Черкаської області скасував вирок суду першої інстанції щодо Петра Гамана. Провадження у справі закрили, у звязку з відсутністю складу злочину. Чоловік уникнув покарання.

У зв’язку з тим, що Апеляційний суд  фактично не надав відповіді на твердження прокурора щодо протиріч, які містяться у вироку, Верховний Суд визнав, що ухвала Апеляційного суду не відповідає вимогам ст. 419 КПК, а висновки про закриття кримінального провадження є передчасними.

Верховний Суд скасував ухвалу Апеляційного суду Черкаської області від 25 травня 2017 року та призначити новий розгляд у суді апеляційної інстанції.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.