Суд вирішив виплатити підозрюваному в хабарництві чиновнику 500 тис. грн компенсації

В Єдиному державному реєстрі судових рішень опублікували скандальне рішення судді Черкаського окружного адміністративного суду Петра Паламара, яким поновлено на посаді очільника управління архітектурно-будівельного контролю міськвиконкому Черкас Валентина Дяченка.

Дяченко був звільнений з посади у серпні минулого року, а перед цим був затриманий співробітниками Генеральної прокуратури під час отримання хабара. Заявником у справі про хабарництво став відомий у місті бізнесмен та меценат Віталій Ільченко. 

На думку судді Паламара, Дяченко був звільнений з посади неправомірно, зокрема через те, що нібито двічі притягувався до відповідальності за одне ж і те ж порушення, яке було виявлено в межах проведеної службової перевірки. Спочатку Дяченко нібито отримав догану 23 травня, а потім за ті ж самі факти ще і 2-го серпня. 

Додамо, що перед цим поновлений чиновник намагався у судовому порядку скасувати одну з власних доган. Черкаський окружний адміністративний суд  у листопаді 2018 року його підтримав. Утім вже невдовзі це рішення було скасоване в Апеляційнійні інстанції, яка підтвердила правомірність притягнення до дисциплінарної відповідальності Дяченка у серпні 2018 року. 

Втім рішення Апеляційного суду не вплинуло на думку судді Паламара, що поновив Валентина Дяченка на посаді. Окрім цього, скандальному чиновнику, згідно з рішенням суду, має бути виплачена компенсація з місцевого бюджету за термін вимушеного “відсторонення” у розмірі майже 458 тисяч гривень. Суд ухвалив таке рішення, виходячи із того, що середньоденний заробіток чиновника, який обгрунтовано підозрюєтся у вимаганні 30 тисяч доларів хабара, мав становити 1530,52 гривень. 

Зазначимо, що в частині виплати компенсації рішення суду вступає в силу після терміну, відведеного на подання апеляції. Як зазначили в коментарі виданню 18000, місцева рада буде оскаржувати це рішення. 

Свого часу Паламар став відомим у місті після того, як в 2012 році заборонив низці політичних партій проводити мирні зібрання під стінами Черкаської обласної державної адміністрації. Тоді серед партій, чії права були обмежені, була ВО “Свобода”. 

Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *