Сумгаїтську у Черкасах ремонтують за 156 мільйонів із коштовним асфальтом

Фото з “Фейсбуку” Анатолія Бондаренка

Рекордний по сумі коштів тендер на ремонт вулиці Сумгаїтської у Черкасах виконає підприємство «Дорстрой», що є одним із фаворитів у чинної міської влади. Загалом капітальний ремонт 2,5 кілометрів цієї вулиці коштуватиме міському бюджету 156,41 мільйони гривень.

Інформація про це розміщена на порталі «Дозорро».

Замовником проведення закупівлі є департамент архітектури та містобудування міськради. Від початку попередня вартість робіт була обрахована у 158 мільйонів гривень. Це найдорожчий дорожній тендер і цього літа, і в історії міста загалом. Для порівняння: другу по вартості подібну закупівлю проводить все той же департамент і вона стосується реконструкції вулиці Чехова за 52 мільйони гривень.

Аукціон по ремонту Сумгаїтської (на ділянці від вулиці Одеської до вул. 30-річчя перемоги) було призначено на 5 липня. До участі в торгах замовник допустив двох учасників: ПП «Дорстрой», зареєстроване у Христинівці, та ТОВ ШРБУ-48 з Умані. «Консорціум Магістраль» з Києва не було допущено до аукціону через претензії до документів, зокрема щодо наявності матеріально-технічної бази.

У ході аукціону дешевшу пропозицію подав «Дорстрой». 23 липня з підприємством укладено договір на виконання робіт. Техзавдання передбачає ремонт дорожнього покриття, облаштування огорожі та дощової каналізації, нанесення розмітки, влаштування освітлення і світлофорів, перенесення тролейбусної опори, благоустрій та озеленення території.

Робота має бути завершеною до кінця липня 2020 року. Підрядник гарантує експлуатацію об’єкта терміном 12 років.

Підрядник двома траншами уже отримав аванс у сумі 19 мільйонів гривень. На сьогодні роботи вже стартували.

Зазначимо, що у договорі закладено вартість асфальтобетону дрібнозернистого типу Б марки 1 для верхнього шару покриття з відпускною ціною по 2 716 грн\т.

Для порівняння візьмемо ціни на аналогічний асфальт у інших тендерах без ПДВ та вартості доставки. Так, виконуючи роботи на замовлення департаменту ЖКК, «Дорстрой» закладав вартість всього у 2496 грн\т. Вулицю Благовісну на замовлення того ж таки департаменту архітектури «Дорстрой» ремонтує із асфальтобетоном за відпускною ціною 2499 грн\т.

Варто зазначити, що єдина іноземна компанія, що ремонтує дорогу на Черкащині, білоруси «Строительно-монтажный трест № 8» для виконання підрядних робіт на замовлення САД, розрахували асфальт значно дешевше: у 2077 тисяч гривень за тонну без ПДВ.

Також у інтернеті на спеціалізованому сайті аналогічний асфальт можна замовити за вартістю 2067 гривень за тонну, а у великих кількостях – ще дешевше.

ПП «Дорстрой» належить жителю Христинівки Роберту Григоряну. Це підприємство – один з головних дорожніх ремонтників області. Зокрема, лише департамент архітектури і містобудування міськради уклав з ним угод на більш ніж 366 мільйонів гривень. У обласному центрі «Дорстрой» займається роботами на масштабних об’єктах, як-от вулиці Героїв Дніпра, Надпільної, Благовісної та фрагментом бульвару Шевченка.

Фото з “Фейсбуку” Анатолія Бондаренка

Зазначимо, що роботи на вулиці уже стартували. Про їх інспектування регулярно повідомляє на своїй сторінці міський голова Анатолій Бондаренко.

Скрін-шоти із вартістю додаються:

 

коментарі

4 Коментарі

  1. А ільіна хто мусолить. В 17 годин уже нікого на дорозі немає. Мабуть до нового року встигнуть. Дорстрой до темна робить і у вихідні а ці аби з ранку до вечора волинку
    протягнуть.стидоба.і навіщо з таким підрядникам працювати

    1. Черкасиміськбуд там виконує роботи

  2. Черкасиміськбуд.
    директор – бурський

  3. Я думаю що вони не замінять фізично старий асфальт на новий, а передбачать острівці безпеки, пониження і звуження дороги, захищені веллосмуги, бо за такі гроші вулиця має стати безпечнішою.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.