Свайп — і велосипед у безпеці. Історія черкасця, що винайшов електронну велопарковку

Велосипед — простий, доступний і екологічний транспорт. Під час карантину він став ще й незамінним двоколісним, що безпечно довезе в будь-яку точку міста. Про це свідчить той факт, що в Україні кількість велосипедистів 2020 року зросла більш ніж в 2,5 рази, порівняно з минулим роком. 

Але досі в Черкасах, і в Україні загалом, велосипедна інфраструктура не є розвиненою. Вся зручність та швидкість цього транспорту нівелюється тим, що його ніде залишити. Звичайні велопарковки є далеко не всюди. Ще й потрібно брати з собою трос і замок, щоб закріпити велосипед на парковці. Але ці засоби не є надійними, часто велосипеди просто крадуть.

Черкащанин Віталій Пітвало придумав сучасне технологічне рішення для велосипедистів і тих, хто використовує інший легкий персональний транспорт — сервіс Veloparkovka. Ідея такого винаходу прийшла Віталію завдяки власному досвіду їзди велосипедом у повсякденні.

Автор проєкту Віталій Пітвало

– Я купив собі велосипед у 2014 році. І з цього почалася низка проблем. Я люблю пересуватися на двоколісному, але коли виїжджаю в місто, то постійно мушу думати про те, де б запаркуватися. Ще й беру з собою важкий замок. І не факт, що вєлік не вкрадуть. Тому я вирішив розробити електронний замок і дійсно безпечну парковку. Я думаю, що я не один хочу виїжджати з дому на велосипеді й почуватися вільно, – говорить Віталій.

Найчастіше є потреба залишати велосипед біля ТРЦ чи магазинів, щоб зайти зробити покупку. Також було б добре залишити байк на парковці, аби зайти у відділення пошти, чи на тренування у спортзал, чи в перукарню. У Черкасах є набережна в районі Митниці, де не вистачає цивілізованих місць для паркування в літній час. Віталій Пітвало спроектував конструкцію з нержавіючої сталі й електронним замком, що дійсно може стати корисним рішенням і розв’яже руки багатьом велосипедистам. 

Електронний замок як це працює?

Фішкою нової велопарковки є електронний замок, який відкривається тільки через додаток у телефоні. Автор стартапу Віталій запевняє, що цей замок справді надійно захищатиме вашого двоколісного “коня”. Сама конструкція парковки виготовлена з нержавіючої сталі. Щоб скористатися велопарковкою, потрібно відкрити дужку парковки, закріпити велосипед, зачинивши дужку, та закрити замок у додатку на мобільному пристрої. Розблоковується електронний замок так само  — натиснувши кнопку в додатку.

Така парковка підходить для більшості моделей велосипедів. На стійці є резинова накладка, що берегтиме раму велосипеду від подряпин. У Veloparkovka ще є додатковий ланцюг, яким можна закріпити колеса велосипеду. Завдяки ньому сервісом можуть скористатися власники не лише велосипедів, а й будь-якого іншого легкого персонального транспорту, наприклад, електросамокатів. 

Більш сучасне й розвинене місто

Електронна велопарковка є хорошим прикладом впровадження технологій у Черкасах, що робить життя зручнішим та простішим для жителів. Таке цифрове рішення надає головну функцію — безпеку. Тобто задумка така: якщо люди користуватимуться сервісом з електронним замком, який не зламаєш простими кусачками, то крадіжок велосипедів стане менше. 

У Львові, наприклад, зафіксували більше 200 крадіжок велосипедів за три місяці (за даними досліджень ініціативи Bike Helping). А статистика щодо кількості велосипедистів росте. Компанія U-Cycle підрахувала, що на вулицях Києва протягом дня їздять 5400 велосипедистів, та назвала це рекордом за останні 7 років. 

Але якщо у розвинених країнах, таких як Нідерланди, Данія, Ірландія, Канада та Японія, велосипеди й електроскутери — це вже звично й є масовим. То в Україні, зокрема, в Черкасах ця сфера тільки розвивається. І якщо буде більше надійних місць, де можна запаркуватися велосипедисту, то це може бути хорошим поштовхом до покращення велосипедної інфраструктури в нашій країні. Люди пересядуть на байк, бо будуть нормальні умови для того, щоб вільно виїжджати в місто на велосипеді й вирішувати свої справи. І вже не потрібно буде брати з собою додатково важкі металеві замки. Така електронна велопарковка створить свободу пересування: сприятливі умови для їзди на екологічному й зручному виді транспорту. 

Нині Veloparkovka – серед проєктів “Громадського бюджету”. Підтримати проєкт своїм голосом можна ТУТ.

Підготувала Анна Сергеєва

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *