Світ відзначає День поширення інформації про проблеми аутизму: що треба знати

Дитина з аутизмом

У світі 2 квітня відзначають День поширення інформації про проблеми аутизму. Цей день запроваджений рішенням Генасаблеї ООН у 2007 році.

Про це інформують на сайті Кабміну та пише NV.

Що таке аутизм?

Аутизм — не хвороба, а порушення розвитку, яке впливає на комунікацію і відносини з іншими людьми, а також на сприйняття і розуміння навколишнього світу. Його неможливо вилікувати, також ним не можна заразитись.

Аутизм не передбачає надздібностей, і кожна людина з аутизмом має свої сильні та слабкі сторони.

Людям з аутизмом складніше сприймати емоційні реакції людей, вони також можуть бути сенсорно гіперчутливими і гостро реагувати на гучні звуки, яскраві кольори чи спалахи світла.

Також вони значно більше прив’язані до щоденної рутини і почуваються погано у разі зміни обстановки чи звичного ходу подій.

Більшість людей з аутизмом можна адаптувати до життя в соціумі за допомогою роботи з психологами та психотерапевтами. Також поведінку людей з аутизмом коригують за допомогою медикаментів.

Які ознаки аутизму в дітей?

Ознаки аутизму зазвичай з’являються у 2-3 роки. Деякі – можуть з’явитися і в більш ранньому віці. Що раніше батьки і лікарі визначають, що дитина перебуває в спектрі, то більше позитивних результатів можна досягти в покращенні якості її життя.

До 6 місяців:
 • дитина уникає або не підтримує зоровий контакт;
 • не виявляє радісних емоцій, рідко посміхається.
До 9 місяців:
 • не виявляє щасливих, сумних, роздратованих, здивованих виразів обличчя;
 • не реагує на ім’я.
До 12 місяців:
 • не лепече;
 • не використовує або використовує рідко жести: не вказує на предмети, не махає “па-па”, не простягає ручки.
До 1,5 років:
 1. не вказує на предмет, що привернув його увагу.
До 2 років:
 • не помічає емоцій інших людей.
До 3 років: 
 • не помічає інших дітей і не намагається приєднатися до їхньої гри.
До 4 років:
 • не грає в рольові ігри (не прикидається лікарем чи супергероєм).

Скільки людей мають аутизм?

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), з 2012 до 2021 року приблизно один зі 100 дітей мали розлади аутистичного спектру. Кількість людей з цим діагнозом значно зросла з 1990-х років, що може бути частково пов’язано з більш широким визнанням захворювання.

Вважається, що кількість людей з розладами аутистичного спектру може бути недооцінена у країнах із низьким і середнім рівнем доходу, де ці розлади частіше можуть залишатись недіагностованими.

Хлопчикам аутизм діагностують приблизно в чотири рази частіше, ніж дівчаткам.

Відомі люди з аутизмом

Мері Темпл Грандін (народилася у 1947 році) — дослідниця поведінки тварин та авторка понад 60 наукових праць на цю тему. Відома тим, що адаптувала загони для тварин, яких ведуть на забій, таким чином, щоб зменшити у них стрес, за що її критикували зоозахисники. У 2010 році потрапила до сотні найвпливовіших людей світу за версією журналу Time, який включив її в категорію Герої. Про її життя зняли біографічний фільм Тепмл Грандін, який отмав премії Еммі та Золотий Глобус.

Ілон Маск — у травні 2021 року засновник Tesla та SpaceX розповів в гумористичній передачі Saturday Night Live (SNL) на американському каналі NBC, де він був гостьовим ведучим, що у нього був діагностований синдром Аспергера (один з розладів аутистичного спектру).

“Мій виступ сьогодні — дійсно історичний, адже я перша людина з синдромом Аспергера, яка стала ведучим SNL. Або принаймні перший, хто в цьому зізнався”, — заявив Маск на початку свого виступу.

Грета Тунберг — 21-річна шведська кліматична активістка розповідала, що у неї діагностували синдром Аспергера і називала його своєю «суперсилою», яка допомагає бачити те, що стосується зміни клімату «чорно-білим».

Ентоні Хопкінс — відомий актор, режисер і продюсер, у 2017 році розповів в інтерв’ю, що в нього діагностували синдром Аспергера.

“Я схильний працювати мультизадачно. Я вирішував, що не збираюся малювати, а потім витрачав на малювання 24 години”, — описував він свій стан.

Також читайте: Біль – симптом, який треба лікувати: у черкаському онкодиспансері чекають на медичний канабіс.

Дивіться розслідування, прямі ефіри, опитування від “18000” на ютубі. Не забудьте підписатися! 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

  коментарі

  Залиште свій коментар

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *