Світло може бути по 5-6 годин, – гендиректор Yasno про зимові відключення

Світло

Узимку українці можуть отримувати п’ять-шість годин світла на день. Однак все залежатиме від обставин та того, наскільки вдасться відновити енергосистему. 

Про це в ефірі Business Breakfast повідомив генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко, пише “Економічна правда”.

– Якщо відповідати на запитання: шість-п’ять годин світла для споживачів на день – це досить реально, але я думаю, що може бути краще. Це залежить від того, скільки ми відновимо. Тому за прогнозом на зиму: я вважаю, що потрібно готуватися, виходячи з того, що буде 5-6 годин на день. Але наприкінці серпня потрібно буде оновити прогноз, – сказав гендиректор Yasno.

Коваленко зазначив, що взимку пік споживання електроенергії ще більший, ніж улітку. Він спрогнозував, що генераційний дефіцит може становити 30-35 %.

– Щодо зими, то весь прогноз базується на двох речах: чи зможемо ми збільшити фізичну можливість імпорту електроенергії. Про це вже всі говорили, я сподіваюся, що до кінця літа чи початку опалювального сезону у нас збільшиться ця фізична можливість для імпорту. По-друге, всі атомні блоки ремонтують зараз, щоби все працювало взимку. По-третє, ми частково відремонтуємо те, що можна відремонтувати, – повідомив він.

Сергій Коваленко зазначив, що відключення будуть залежати, зокрема, від температури. Якщо взимку буде +10 градусів у середньому, то це буде для нас позитивно. Якщо буде -15 і більше – негативно, бо чим нижча температура, тим більше споживання на опалення.

При цьому Коваленко нагадав, що влітку пік споживання електроенергії на 30 % більше, ніж у березні-квітні – насамперед через використання кондиціонерів, а також через ремонт атомної генерації. Зараз дефіцит електрики становить від 15 до 25 %.

Нагадаємо, в ефірі “18000” міський голова Черкас Анатолій Бондаренко розповідав, що Черкаси мають плани “A”, “B”, “C” на випадок блекаутів. Що вода, тепло, електроенергія буде в місті.

Також міський голова запевнив містян, що у випадку відсутності електропостачання навіть упродовж кількох днів, теплопостачання забезпечать.

Дивіться інтерв’ю з міським головою повністю:

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *