
Ігор Таурець пояснив, чому продовжують будувати вулиці під час війни
У Черкасах продовжують проєкти з розбудови міста, щоб не витрачати кошти на оновлення документації. Це потрібно, аби залишити проєкт пріоритетним. Зокрема, йдеться і про будівництво вулиці Квіткової, вартістю 160 мільйонів гривень.
Про це в прямому ефірі “18000” розповів начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.
– Це те, що кидається в очі і мені. У нас була розмова щодо цього. Такі витрати з місцевого бюджету були обґрунтовані необхідністю продовжити певний проєкт. Бо якщо кошти на проєктно-кошторисну документацію вже витрачені і вона просто лежить, її потрібно періодично оновлювати. Вносити зміни у проєкт ми можемо лише, якщо він є у витратах, – сказав очільник області.
Як роз’яснили голові ОВА міські чиновники, йдеться не про витрачання всієї суми, а про можливість залишити цей проєкт одним із пріоритетних для містобудування.
– Якщо проєкт зупинити, більшу частину коштів доведеться витрачати вже через рік, щоб оновити щось у документації. Тобто зміни у проєктно-кошторисну документацію можна внести лише, коли питання є на порядку денному. Якщо не вносити зміни, ми не можемо брати участь у системі “Dream” з відновлення України. Все це взаємопов’язано, – додав Ігор Табурець.
Історія будівництва вулиці Квіткова
Перший тендер на будівництво цієї вулиці намагалися провести ще у 2017 році. Тоді її вартість оцінили у 42 мільйони гривень. Договір мали намір укласти із “Дорстроєм”, але торги скасували через скорочення видатків.
До теми з Квіткової повернулися весною 2023 року. Тоді про необхідність її будівництва повідомив міський голова Черкас Анатолій Бондаренко:
“Нова вулиця суттєво розвантажить рух транспорту в нашому місті. На вулиці Хоменка розташовані промислові підприємства та склади, куди заїжджають багатотонні автомобілі. Коли з’явиться ця дорога, їм та жителям нашого міста буде легше рухатися у напрямку вулиці Смілянської, фактично навпростець через полігон”, – сказав тоді він.
У листопаді того ж року на фоні мітингів “Гроші на ЗСУ” бюджетна комісія зняла гроші з низки дорожніх об’єктів, зокрема, – 1,9 млн грн з будівництва Квіткової.
Усе ж 28 жовтня 2024 року Департамент архітектури і містобудування уклав договір із підприємством “Дорстрой” на 160,29 мільйона гривень. Згідно з угодою, до травня 2026 року підприємство має збудувати вулицю Квіткову. Вартість договору підряду – 160 мільйонів гривень, ще понад півтора мільйони коштуватиме технічний нагляд.
Дивіться інтерв’ю “18000” з Ігорем Табурцем
Нагадаємо, що Черкаська область — єдина, де не ліквідували МСЕК.
Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
За кого приймає нас цей очільник? Він сам себе слухає? Як можна порівняти вартість оновлення документації через рік з вартістю будівництва вулиці?