Начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець розповів в інтерв’ю “18000”, яка ситуація із відновленням зруйнованих через ракетні удари будівель в області.
За словами Табурця, на державному рівні існують два фонди, з яких область намагається залучати кошти: фонд відновлення і фонд ліквідації наслідків, вони наповнюються із різних джерел.
Водночас він додає, що більшість уражених на Черкащині об’єктів відновлюються за рахунок місцевих бюджетів.
– Насамперед ідеться про приватні домоволодіння, де пошкоджено дах або вікна повилітали. І тут питання до громад. По-перше, наскільки швидко вони проведуть обстеження, внесуть ці дані в електронні реєстри і зможуть претендувати на якісь компенсації з держави. А по-друге, в обов’язковому порядку вони ухвалюють швидкі рішення для того, щоб компенсувати або ліквідувати цей наслідок, – пояснює Табурець.
Водночас крупні об’єкти отримують фінансування від держави. Так, за словами голови ОВА, на відновлення Паланського ліцею (Уманський район) лише на цей рік держава спрямовує 152 мільйони гривень.
– Також коштом держави буде профінансовано ще два навчальні заклади в Уманському районі. Окрім того, за рахунок фонду відновлення буде збудовано обласний центр екстреної медицини, а також перебудовано для внутрішньо переміщених осіб недіючий дитячий садочок, – каже Ігор Табурець.
Головний фокус уваги обласної адміністрації нині – на відновленні будинку в Умані, під’їзд якого було зруйновано через ракетний удар.
– Ми потрапили у програму фонду ліквідації наслідків, уже затверджено з державного бюджету 67 млн грн. Ще 7 мільйонів буде виділено додатково з міського бюджету Умані. На днях має відбуватися тендер для початку капітальної реконструкції, – розповідає начальник ОВА.
Читайте повну текстову версію інтерв’ю – “Ми розглядаємо різні варіанти, але готуємося до найгіршого”, – Ігор Табурець або дивіться відеоінтерв’ю:
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”