Тальнівчани відмовились перейменовувати вулицю села на честь казкаря Діда Панаса

У селі Здобуток, що на Тальнівщині, місцеві відмовились перейменовувати вулицю комуніста Федора Дубковецького на Петра Весклярова – місцевого уродженця, більш відомого під іменем казкаря Діда Панаса.

Про це повідомляє Укрінформ.

Топонімічна комісія Тальнівської міської ради запропонувала жителям вулиці Дубковецького в селі Здобуток кілька варіантів перейменування. Вони обрали назву Зоряна, відкинувши пропоновані альтернативні назви Петра Весклярова та Тараса Шевченка.

– Спочатку жителі взагалі не хотіли перейменовувати вулицю. Хотіли залишити назву імені Дубковецького. Однак їм було категорично сказано, що оскільки колишній голова колгоспу “Здобуток Жовтня” Федір Дубковецький, який воював зі зброєю проти Української держави в 1918-21 роках та був членом ЦК КПУ, підпадає під закон про декомунізацію, то вулиця буде перейменована в будь-якому разі, – розповів представник топонімічної комісії Тальнівської міської ради Юрій Свідерський.

За словами місцевого жителя Ростислава Пироженка, варіант із назвою Весклярова не набрав жодного голосу підтримки, Шевченко – кілька.

– Люди аргументували це тим, що невідомо що буде далі й чи не доведеться вулицю знову перейменовувати, – зазначив тальнівчанин.

Додамо, Петро Вескляров народився в Здобутку. Виступав на сцені місцевого самодіяльного театру. У 1929 році отримав запрошення до Черкаського робітничо-селянського театру. З 1946 року працював у Волинському музично-драматичному театрі. Славу здобув як ведучий улюбленої програми для дітей Дід Панас із «Вечірньої казки», яку вів із 1964 по 1988 роки. Помер 5 січня 1994 року.

Нагадаємо, в Смілі відмовляються перейменовувати вулицю, названу іменем російської пропагандистки.

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *