Тепер і атракціони. У Черкасах вдруге хочуть послабити карантин

Виконавчий комітет удруге проголосував за послаблення карантину в Черкасах після того, як попереднє рішення скасував суд.

Рішення виконком підтримав щойно на засіданні під головуванням мера Черкас Анатолія Бондаренка, якому заради цього довелось вийти із відпустки.

Член виконкому Ігор Зайчук зазначив, що рішення виконкому – намагання влади захистити підприємців. Натомість заступник мера Юрій Ботнар рішення аргументував тим, що це дозволить уберегти місто “від голодних смертей”.

Директор департаменту охорони здоров’я Всеволод Кульчиковський зазначив, що підтримує дії влади із пом’якшення карантину.

– Черкаські заклади охорони здоров’я не є переповненими. Спалаху немає. Вкрай важких хворих не так багато. Епідемія не показує тенденцій до блискавичного поширення. Заходи, проголосовані владою, дозволять людям нормально жити, працювати, – сказав Кульчиковський.

Засідання відбувалося за участі голови ОДА Романа Боднара, якого на засідання запросив міський голова Черкас. Він поставив низку питань керівнику профільного департаменту. Зокрема, щодо кількості інфікованих в обласному центрі та кількості тестувань. За словами Кульчиковського, нині в місті – 123 інфікованих, з них 46 медиків.

Начальник обласного лабораторного центру Людмила Кравченко застерігала виконком від ухвалення рішення про послаблення карантину. Вона нагадала, що за останні дві доби в області зафіксували 17 нових випадків COVID-19, дев’ять із яких – із обласного центру. Окрім того, за добу в місті зафіксували 2 летальних випадки.

Зрештою виконком до порад не дослухався і таки проголосував повторно за послаблення карантину. Мер Черкас Анатолій Бондаренко зазначив, що цього разу рішення виконкому буде розширено відповідно до постанови Кабінету міністрів, який також послаблює карантин з 11 травня.

Виконком удруге проголосував за відновлення роботи таких об’єктів:

  • магазини з продажу непродовольчих товарів, будівельних матеріалів, електроінстурментів, електрообладнання, сантехніки, канцелярських товарів;
  • майстерні з ремонту взуття, одягу, ремонту і встановлення вікон, дверей, огорож за індивідуальним замовленням;
  • перукарні і салони краси;
  • салони для догляду за домашніми тваринами;
  • салони ритуальних послуг;
  • проектні організації;
  • ринки, ярмарки з продажу сільськогосподарської продукції та квітів;
  • літні майданчики ресторанів, за умови дотримання 2-метрової дистанції між столиками і обмеження масових заходів;
  • парки, сквери, відкриті спортивні майданчики;

У попереднє рішення також додали відкриття:

  • допоміжних освітніх закладів (приватних);
  • атракціонів у парках.

Наріжним каменем стали спортивні зали. За їхнє відкриття виступав заступник мера Юрій Ботнар. Натомість проти виступили “нацкорпусівці”, а також департамент охорони здоров’я. Зрештою конкретно цей пункт на голосування не виносився.

Повний перелік об’єктів у мерії нададуть після підписання рішення міським головою.

Наразі рішення не опубліковане.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *