Із 2025 року послуги з підтримки психічного здоров’я будуть доступні для всіх українців на базі первинної медичної допомоги. Послугу інтегрують у базовий пакет тих, що надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри.
Про це повідомили в МОЗ.
Про які зміни йдеться
Із 1 січня 2025 року безоплатні послуги з охорони психічного здоровʼя надаватимуть усі медзаклади “первинки”, що законтрактовані НСЗУ на надання первинної медичної допомоги. Контрактуватися на окремий пакет, щоб надавати послуги з охорони психічного здоровʼя, мадзакладам не потрібно.
Натомість усі сімейні лікарі, терапевти, педіатри та медичні сестри і брати, які працюють у законтрактованому із НСЗУ медзакладі “первинки”, повинні мати сертифікати про проходження навчання. Освіту підтвердить програма ВООЗ mhGAP, що дає базові знання з ведення психічних розладів.
Що було раніше?
У МОЗ нагадали, що восени 2022 року до програми медичних гарантій додали новий пакет “Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”.
Так протягом 2024 року близько 500 000 пацієнтів отримали допомогу в межах цього пакета. У 2023 році за послугами з охорони психічного здоровʼя у первинку звернулися близько 135 тисяч пацієнтів. Зростання склало понад 350 %.
Нагадаємо, у програмі “Доступні ліки” з’являться нові препарати, зокрема, для дітей.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”
Руйнування медицини підходе до кінця.