На Черкащині протягом року та станом на 1 грудня сказ зафіксували в 57 населених пунктах. Серед хворих – коти, собаки, лисиці та рогата худоба.
Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області.
На сказ захворіла 61 тварина, серед них – 24 коти, 19 собак, 13 лисиць, 2 голови дрібної рогатої худоби, 1 – великої рогатої та 2 єнотовидних собаки.
Посилені заходи з ліквідації наслідків захворювання тварин на сказ та з метою попередження його поширення з початку року проведено у 60 населених пунктах, ще у 14 така робота триває. Так у неблагополучних зонах щепили не лише контактних тварин, а й не імунізованих. А це 135 голів дрібної худоби, 22 свиней, 62 коней та 2 лисиці, яких громадяни утримують у домогосподарствах.
Як зазначають спеціалісти Держпродспоживслужби, в області найчастіше сказ переносять лисиці. Вони контактують з котами, оскільки мають спільну кормову базу – мишей. Дрібна та велика рогата худоба може стати жертвою хворої лисиці на пасовищах.
Основним методом боротьби зі сказом є щеплення. Вакцина проти сказу – безкоштовна. Громадянам потрібно лише звернутися до ветеринарної дільниці чи лікарні. Вакцинувати свійських та домашніх тварин слід раз на рік.
Протягом року в Черкаській області імунізували проти сказу понад 135 300 собак, 91 000 котів та більше 84 460 рогатої худоби.