У Будинку дитини в Черкасах створюють реабілітаційний центр для дітей-сиріт (ВІДЕО)

У Черкасах на базі обласного Будинку дитини створюють центр реабілітації та надання паліативної допомоги для дітей-сиріт і позбавлених батьківського піклування. 

Про це розповідають у сюжеті “Суспільного“.

Нині в установі 65  дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в установі.

За словами директорки Будинку дитини Світлани Михно, відповідно до Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання, здорові діти із дитбудинків мають бути влаштовані до патронатних сімей та будинків сімейного типу. А на базі сиротинця створять паліативно-реабілітаційний центр.

– До 23 року ми маємо повністю перейти в реабілітаційний центр і центр паліативної допомоги і тут будуть утримуватися дітки до 18 років, які мають інвалідність, або ті діти, які мають пройти певну реабілітацію, щоб не мати інвалідність, – розповідає Світлана Михно.

Нині обласний Будинок дитини перелаштовують під центр реабілітації. Для дітей з неврологічними хворобами та хворобами опорно-рухового апарату тут обладнають кімнати реабілітаційні та лікувальної фізкультури і масажу.

– Це реабілітація іде медико-соціальна, сюди входить медична реабілітація, це ЛФК, масаж, кінезотерапія, це заняття з психологом, логопедом, дефектологом, – додає директорка Будинку дитини.

Така реформа інтернатних закладів відбувається, аби діти не відчували брак батьківської любові та були максимально залучені до сімейної форми виховання.

Разом із тим, за словами заступниці начальника відділу управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмили Стрєлкової, дітям, яких не зможуть влаштувати до патронатних сімей чи будинків сімейного типу, сиротинці відмовляти не будуть.

– Якщо дитина здорова, але немає кому її взяти, то звичайно ми не відмовимо. Але якраз ця програма деінституалізації передбачає, щоб максимально були розвинені соціальні послуги і такі дітки не потрапляли, – зазначає Людмила Стрєлкова.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
1 Коментар
  1. Не будет их здесь мы жытели выйдем или с балконов закидаем мусором их, мы в хотим жить в хорошем раене а не видеть даунов и инвалидов!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *