У Черевка “зливають” 1,5 млн за інтерактивні дошки та телевізори. АМКУ допоміг

5 грудня тендерний комітет Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького повідомив про намір укласти договір із ТОВ “Хлібдар” на придбання інтерактивних дошок та телевізорів вартістю майже 3,6 млн гривень.

Про це йдеться на порталі Dozorro.

У результаті розгляду тендерних пропозицій університет відхилив три більш дешеві пропозиції через їхню нібито невідповідність тендерній документації.

Зокрема, пропозиція ПАТ “Літер” вартістю 1,98 млн гривень була відхилена через  неналежний відгук про попередній досвід виконання анологічних договорів.

Пропозицію ТОВ “КРЕО СІНЕРЖІ” 1,99 млн гривень відхилили з аналогічних причин, а також через відсутність “обгрунтування” відхилення ціни від очікуваної вартості більше аніж на 5 відсотків. Зазначимо, що така вимога передбачалася тендерною документацією замовника і не відповідає вимогам чинного законодавства, втім не була оскаржена потенційними учасниками закупівлі.

Ще одного учасника ТОВ “В2В СОЛЮШНЗ” із майже ідентичною вартістю пропозиції відхилили через накладання окремих елементів аналогічного договору, а також нібито несвоєчасно оформлених довідок.

Останні оскаржили 13 грудня власне відхилення в Антимонопольному комітеті. Разом з тим вже 17 грудня скарга була відкликана скаржником через нібито неможливість вчасно виконати умови договору. Попри відкликання, Антимонопольний комітет мав би розглянути скаргу 3-го січня, але переніс розгляд на 21-ше грудня, не зазначивши причин. 

Таким чином уже сьогодні замовник може підписати договір із ТОВ “Хлібдар”. Зазначимо, що жоден із відхилених учасників не був дискваліфікований через невідповідність їхньої пропозиції технічним вимогам замовника. 

Відповідно до пропозиції ТОВ “Хлібдар”, ті мають поставити до університету 14 інтерактивних дошок Smart Board MX-265-V2 по 235 тис. гривень за штуку. В інтернеті такі можна знайти за 124 тисячі гривень за штуку на вітчизняних сайтах або ж за 2,5-3 тисячі доларів на іноземних. Ціна найдешевшої відхиленої пропозиції під час аукціону – 144 тисячі гривень.

Крім того, буде куплено два 55 дюймових  та 4 60-ти дюймових телевізори Самсунг за 30 та 60 тисяч гривень відповідно. В інтернеті такі можна купити на відомих сайтах за 18 та 50 тисяч відповідно.

Товариство “Хлібдар” зареєстроване в Черкасах, його директором і засновником є Павроз Олена Федорівна. До липня 2019 року засновником підприємства був Олександр Дяк, що поміж іншого є директором підприємства “Зернотрейд”, що виписало ТОВ “Хлібдар” позитивний відгук, який повністю задовольнив замовника. Цікаво, що підприємець Дяк використовує з товариством “Хлібдар” один номер телефону. 

Зазначимо, що купівля обладнання здійснюється у межах реконструкції четвертого корпусу університету та фінансується коштом державного бюджету. Відповідно оплата за товар має бути здійснена до кінця року. Таким чином перенесення розгляду скарги Адміністративною колегією Антимонопольного комітету з 3 січня 2020 року на 21 грудня 2019 року дозволить чиновникам укласти договір та встигнути “освоїти” кошти до кінця року, як це визначено Бюджетним кодексом. 

Ректором університету є Олександр Черевко, колишній очільник Черкаської обласної державної адміністрації часів президентства Віктора Ющенка. До складу тендерного комітету Університету входить одразу 12 осіб, його голова – проректор Юрій Удовенко. 

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *