У Черкасах 850 метрів вулиці ремонтують майже за 13 мільйонів гривень

У Черкасах підприємство, що фігурує у кримінальному провадженні, займається ремонтом ділянки вулиці Симиренківської. Вартість капремонту протяжністю 850 метрів на сьогодні сягає 12,9 мільйона гривень.

Ще влітку минулого року за результатами тендеру департамент ЖКК уклав договір зі ТОВ “Грін Таун 2016” на капітальний ремонт ділянки вулиці Симиренківської від Чигиринської до Гетьмана Сагайдачного. Вартість робіт – 9,3 мільйона гривень.

Згідно з тендерною документацією, підрядник зобов’язаний виконати демонтажні роботи (фрезерування, розбирання бордюрів), улаштувати асфальтове покриття вулиці, з’їздів, примикань, зупинок громадського транспорту, стоянок для автомобілів, облаштувати тротуари та технічні смуги.

Роботи мають бути виконаними до кінця цього року.

Від початку було передбачено фінансування в обсязі 7,29 мільйона гривень на 2018 рік й 2 мільйони на 2019-й. Проте в листопаді додатковою угодою співвідношення фінансування було змінено: 5,12 млн грн – на 2018 рік та 4,18 – на 2019-й.

Зазначимо, що в договір підрядник заклав використання півтори тисячі тонн асфальту вартістю 2,88 тис. грн/тонна.

У кінці минулого року замовник уклав із підрядником додаткову угоду ще на 3,62 мільйони гривень. Таким чином вартість робіт на вулиці Симиренківській виросла до 12,9 млн гривень.

У обгрунтуванні зазначається, що на перехресті Симиренківської та Сагайдачного відбувається руйнування дорожнього одягу, що посилюється через маневрування та гальмування великовагового транспорту й тролейбусів  та унеможливлює влаштування примикання. Крім того, передбачено заміну дорожнього одягу на зупиночних кишенях транспорту.

У додаткову угоду підрядник вписав використання 1,1 тисяч тонн асфальту, вартістю 2,68 тис. грн/т, що є значно дешевшим за аналогічний матеріал, передбачений основним договором. Завершення цих робіт має відбутися в липні цього року.

Зазначимо, що загальна протяжність ділянки вулиці, де здійснюється капремонт, всього 850 метрів.

Товариство “Грінт Таун 2016” має статутний капітал у півтори тисячі гривень. Воно зареєстроване у 2016 році і прописане у квартирі свого єдиного бенефіціара Василя Колесниченка.

Колесниченко також є керівником відомого місцевого підрядника ТОВ Лимож, який у 2016 та 2017 роках виконував поточний ремонт міських доріг, освоївши більше 20 мільйонів гривень.  Із 2017 року це товариство не бере участі в тендерах. Василь Колесниченко є керівником ТОВ “Черкасишляхбуд-Плюс“, що також брав участь у міських закупівлях. Окрім того, “Лимож” має спільний номер телефону із ще одним відомим підрядником – ТОВ “Колтех-транс”, власником якого є Сергій Васильович Колесниченко.

Всі зазначені підприємства фігурують у кримінальному провадженні, яке розслідує Черкаська місцева прокуратура. Згідно з матеріалами слідства, зазначені товариства входять до фінансово-промислової групи із привласнення бюджетних коштів у Черкасах. За підрахунками слідчих, внаслідок схеми освоєно близько 30 мільйонів гривень, з яких привласнено державних коштів в сумі більше 5 млн грн.

Артур Чемирис, активіст Dozorro-спільноти:

“Вчергове ми бачимо, як чиновники маніпулюють нормами закону і проводять закупівлю вже після фактичного виконання робіт. Попри те, що предметом договору є ремонті роботи по вулиці Симиренківській, підрядною організацією фактично був здійснений ремонт частини прилеглої вулиці – Сагайдачного на відрізку орієнтовно в 300 метрів. Вулиця дійсно у край поганому експлуатаційному стані, втім це навряд чи може служити підставою для порушення закону з боку чиновників, чим без сумніву є укладання угоди після виконання робіт ще і з порушенням прив’язки її об’єкта”.  

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
4 Коментарі
 1. “відбувається руйнування дорожнього одягу” ОДЯГУ – Ви нормальні?

  1. в тексті стоїть пряме посилання на додаткову угоду (осьо воно https://dozorro.org/tender/UA-2018-10-31-000354-a#tender).
   і там в обгрунтуванні прямим текстом замовник розписав, що і як називається. ви вмієте читати?

   “відбуваються значні деформації та просідання основи та залишків шарів дорожнього одягу зі зміщенням, що спричиняє руйнування дорожнього одягу вул. Симиренківської”

  2. Это на украинском языке “дорожное покрытие”. Не удивляйтесь особо, я тоже был шокирован.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *