У Черкасах археологи знайшли перстень-печатку ранньомодерної доби (ФОТО)

Фото зі сторінки музею

Черкаська експедиція Інституту археології НАН України під час археологічних досліджень у місті знайшла перстень-печатку.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини.

Як зазначають археологи, перстень виготовлений з міді, його поверхня вкрита позолотою. Щиток округлий, суцільний із дужкою. На плоскій поверхні щитка ювеліром вигравіювано матрицю-негатив печатки, яка зображує сцену за участі групи людей, поміщену в округлу рамку. Гравіювання досить схематичне, однак його вдалося “дешифрувати” – це біблійний сюжет “Соломонів суд”.

На відтиску печатки праворуч – крупна фігура людини в короні царя Соломона з піднесеними догори руками, який сидить на троні. Перед царем стоїть воїн, одною рукою він заніс над собою меч, а іншою – тримає за ногу немовля. З протилежної сторони від воїна – фігура жінки, одна рука якої простягнута в бік царя та воїна. Інша жінка у благальній позі припала до ніг царя. Історія про суд старозавітного іудейського царя Соломона, яка пояснює це зображення, занотована в Біблії в “Першій книзі царів”.

Фото зі сторінки музею

Сфрагістична знахідка походить з території черкаського Подолу. Персні-печатки з сюжетом “Соломонів суд” зазвичай датують кін. XVII – XVIII ст.

Достеменно невідомо, кому належав цей перстень-печатка. Його міг замовити якийсь черкасець, який не мав можливості похизуватися іменною печаткою з родовим шляхетським гербом, але дуже хотів на манер шляхти завіряти свій підпис чи кореспонденцію восковою чи сургучевою печаткою. Ймовірно, власник такого перстня міг мати якесь відношення до суддівства та юриспруденції.

Додамо, розкопки тривають неподалік будинку з грифонами. Територію Замкового узвозу намагались забудувати житловими будинками.

Раніше було надане доручення підготувати проєкт рішення про скасування наказу про видачу містобудівних умов та обмежень на забудову ділянки під Замковою горою.

Більше фото- та відеоконтенту – у нашому інстаграмі

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *