
У Черкасах розслідують схему розкрадання міського бюджету
Поліцейські розслідують кримінальну справу щодо можливого привласнення коштів під час проведення ремонтів укриттів та приміщень соціальної сфери у Черкасах. За версією слідства, схему організували місцеві підприємці. Також до неї можуть бути залучені посадовці міської ради та депутати, імена яких правоохоронці поки не називають. Чиновники і депутати могли відповідати за “супровід” закупівель із визначенням підрядника, за що отримували 20 % відкату. Загальна сума договорів, які нібито укладали за такою схемою, становить майже 150 мільйонів гривень.
Про це йдеться в ухвалі Придніпровського райсуду Черкас, пише “18000”.
Згідно із судовими матеріалами, слідчі встановили факти неправомірних дій посадових осіб Черкаської міської ради та низки підприємців щодо заволодіння бюджетними коштами під час проведення реконструкцій, поточних і капітальних ремонтів укриттів та приміщень системи соціального захисту населення в Черкасах.
Справу розслідують із літа 2023 року за частиною 4 статті 191 КК України.
Де ремонтували укриття в Черкасах?
Слідчі стверджують, що посадовці Черкаської міської ради та департаменту соціальної політики лобіювали укладання договорів на ремонти укриттів і приміщень системи соціального захисту населення із ТОВ “БК «РЕСПЕКТ СІТІ»” та ПП “ПРОФІЛЬ ПЛЮС”, бенефіціари яких підконтрольні замовникам через родинні зв’язки та наближені до посадовців.
Скрин із судового реєстру з деталями справи розкрадання коштів із міського бюджету
У 2022 році департамент уклав угоди на ремонти підвалів у приміщеннях по бул. Шевченка, 307 та вул. Благовісній, 148, за які сплатив 4,3 мільйона гривень. Територіальний центр надання соціальних послуг того ж року уклав договори на ремонти підвалів для облаштування укриттів та утеплення фасадів за адресами вул. Праведниці Шулежко, 13 А та вул. Святослава Хороброго, 7/5, вартість – понад 16 мільйонів гривень.
Хто причетний до ремонту укриттів?
Слідство встановлює повний перелік посадових осіб і депутатів міської ради, які мають причетні до розподілу та “освоєння” бюджетних коштів, пов’язаних із ремонтами укриттів. За версією правоохоронців, ці особи дотичні до процесу вибору проєктної організації, юридичного супроводу закупівель, укладання договорів із визначеною організацією, інженером технічного нагляду та оплати коштів. Йдеться про отримання відкату у 20 % від договорів.
За інформацією слідства, до схеми були залучені підприємства “Профіль плюс” і “Гефест плюс” та їхні директори і власники – відповідно, Ігор Прокубовський та Віталій Орел. Правоохоронці дійшли до висновку, що Прокубовський є фактичним власником обох і використовує їх для узгоджених дій на торгах, а Орел фактично є головним інженером підприємства.
Інформація про власника компаній Ігоря Прокуборського
Як працювала схема?
Слідство встановило, що посадовці “Профіль плюс” взяли на себе функції замовника та здійснюють підготовку дефектних актів або технічних завдань на проєктування, розроблення ПКД за цінами, що значно вищі від ринкових, від імені проєктантів. Далі – проходження державної експертизи проєктів з подальшим проведенням “формальних” закупівель за сприяння посадових осіб АБ “БУНЯКІН ТА ПАРТНЕРИ”.
Далі посадові особи “Профіль плюс” залучили співзасновника та директора ТОВ “ЧЕРКАСИБУДКОМФОРТ”, який має в розпорядженні низку підконтрольних підприємств, що працюють на оптовій базі “ЕВРОСТРОЙ” та отримують готівкові кошти від реалізації будівельних матеріалів. Була організована схема з проведення фіктивних і безтоварних операцій з реалізації будівельних матеріалів, виробів та конструкцій, а також надання послуг для ПП “ПРОФІЛЬ ПЛЮС”. Надалі отримані безготівкові кошти конвертували у готівку за певний відсоток від суми та повертали гроші через менеджера зі збуту.
Крім того, під час досудового розслідування встановили, що переведення коштів у готівку відбулося в приміщенні, на якому є вивіска відділення “Європошта”, у Черкасах по вулиці Хрещатик.
Слідчі стверджують, що ПП “ПРОФІЛЬ ПЛЮС” протягом 2022-2024 років за описаною схемою отримало 25 договорів підряду загальною вартістю 144,6 млн грн. Також ТОВ “БК «ГЕФЕСТ ПЛЮС” уклало 6 договорів підряду загальною вартістю 1,6 млн.
У цьому кримінальному провадженні було проведено судову будівельно-технічну експертизу, відповідно до висновків якої встановили факт завищення цін на будівельні матеріали за вказаними в договорами.
Обшуки та арешт майна Прокубовського
Обшуки на оптовій базі “ЕВРОСТРОЙ” відбулися 12 грудня 2024 року. Там вилучили видаткові накладні, договори поставок та інші документи. Також відбулися обшуки за місцем проживання Прокубовського, де були арештовані його телефон, ноутбук, накладні тощо. У судовому засіданні клопотали про арешт цього майна. Суд задовольнив клопотання.
За інформацією із судового реєстру, Прокубовський оскаржує в апеляції рішення суду про арешт його майна.
Рекламний куб зі світлиною Ігоря Прокубовського
Що відомо про Ігоря Прокубовського?
У 2020 році Ігор Прокубовський як безпартійний балотувався до Черкаської міської ради за списком партії “За майбутнє”, який очолював Анатолій Бондаренко. Обраним до ради він не був. Раніше Прокубовський уже фігурував у кримінальних провадженнях.
Нині він є директором та власником підприємств “Профіль Плюс” та “Сіті Буд 2017”. Згідно з інформацією clarity-project, перше має угод на 161 мільйон гривень, а друге – 3,5 мільйона гривень.
Також читайте. Схема Норченка: як зводити будинки і не платити за землю в Черкасах (розслідування).
Ви або ваші знайомі творите сьогодення Черкащини, волонтерите, впроваджуєте круті проєкти й розвиваєте наш регіон – надішліть інформацію про це “18000”.
Застаріла інфа.Всіх вже відмазали,чисті як сльоза. Попрацювали Ч і М.